.

.

New
Професионални Помине Вежба Машина Помине Вежба, Електрични Помине Вежби,Педикир Алатки Нокти Мелница за Акрил,Гел Ноктите Дома (Преносни 20000 ВРТЕЖИ во минута) Поми?

Професионални Помине Вежба Машина Помине Вежба, Електрични Помине Вежби,Педикир Алатки Нокти Мелница за Акрил,Гел Ноктите

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Преносни & Компактен Дизајн : Ова помине вежба машина направен од високо-квалитет на метал, мал и лесен дизајн, лесно да се справи и носат насекаде.Моќна Функција : Професионални high-tech брзина лого и моторни се направи електрична датотека ниска топлина, ниско ниво на бучава, и ниски вибрации. 20000rpm голема брзина се справи со : ниски-бучава, безбеден, со голема брзина.Заменливи мелење глава : може да се замени со ротирачки за да се исполнат различни ноктите потреби.Прилагодливи напред / назад режим : еден-копче за префрлување, флексибилна работа, да се подобри ефикасноста на работата.Преносни E-датотека е сите-во-едно помине одржување уред кој ви овозможува да се "придружите на нашиот салон за убавина-квалитетни нокти клуб" и да го направите вашиот сопствен маникир, заштеда на време и пари.Функционална, сестрано, и лесен-за-користење, може да се користи за маникир, педикир, акрил, гел, мртвата кожа, callus, и cuticle.Тоа е основна алатка за нокти-се грижи ветерани и новодојдените слично.Карактеристики : Мали noise Multiple брзини Adjust20000 rpm Replaceable мелење headspecification : Име : Ноктите Polisher Voltage : 220-240 VACSpeed : 0-20000rpm Power : 10 WPrecautions : 1. Користете точни напојување напонот.2. Ве молиме да почнете да ги користите по завршувањето на инсталацијата.3. Ако било ненормално движење / бучава е пронајдена за време на операцијата, ве молиме престане да машината веднаш.4. Ве молиме да ја прилагодите брзината полека, не промена на брзина одеднаш.5. Не ќе се смести било ротирачки делови додека машината работи.6. По исклучување, ве молиме да го исклучите од напојување.Мултифункционален,Покрај маникир Мултифункционален,Покрај маникир и педикир,може да се користи на мали кожни производи,дрво и ѕидот резба,удирање и брусење.Лесно да се работи, може да се поделат помине уметност за создавање забава со вашите пријатели или семејството.

Останатите карактеристики

Name:
Nail Polisher
Voltage:
220-240VAC
Speed:
0-20000rpm
Power:
10W
Precautions:
1. Use the correct power supply voltage. :
2. Please start using after finishing installation. :
3. If any abnormal movement / noise is found during the operation, please stop the machine immediately. :
4. Please adjust the speed slowly, do not change the speed suddenly. :
5. Do not touch any rotating parts while the machine is running. :
6. After shutdown, please unplug from the power supply. :
Multifunction,Besides manicures Multifunction,Besides manicures and pedicures,can be used on small leather goods,wood and wall carving,punching and sanding. :
Easy to operate, you can share more nail art creation fun with your friends or family. :
Обновено

Слични понуди