.

.

New
Extech 407026 Тешки Светлина Метар со PC Интерфејс

Extech 407026 Тешки Светлина Метар со PC Интерфејс

DEN 4145.76

Тековен
Во продавницата

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Светлината метар, со четири осветлување видови волфрам/дневна светлина, флуоресцентна, натриум, и меркур.Истовремено прикажување на нога свеќи или Лукс.Супер големи 1.4-Инчен (1999 count) LCD дисплеј.Проценти прикажува диференцијал од референтна точка.НУЛА Ре-Калибрација.Extech 407026 Светлина Метар На Extech 407026 Тешки Светлина Метар со PC Интерфејс е компактно и цврсто светлина интензитет метар дека мерките светлина ниво (illuminance) во три движи : 2000, 20.000 евра или 50,000 Лукс или нога-свеќи.Голем LCD дисплеј овозможува на корисникот да ги читаат и интерпретираат податоците право на метар, додека Податоците се Одржи функцијата овозможува лесно забелешка-преземање.Дигиталниот светлина метар има вграден-во RS-232 интерфејс со факултативниот стекнување на податоци софтвер и data logger.Мерењата се прикажува истовремено во Лукс и Нога-свеќи, и метар обезбедува cosine - и боја-поправена мерења.Факултативниот Windows стекнување на податоци софтвер и сериски кабел им овозможуваат на корисникот за да прикажете и да го фати читања на КОМПЈУТЕР, и да го наместите временски интервали и аларми.Употреба на опционална батеријата-управувана datalogger во врска со 407026 светлина метар да складирате над 8,000 читања за подоцна трансфер на КОМПЈУТЕР.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди