.

.

New
Hydratherma Природни Влакна РастНафта&Лосион&Оставете-Во-Клима Уред Коса Комбо Сет

Hydratherma Природни Влакна РастНафта&Лосион&Оставете-Во-Клима Уред Коса Комбо Сет

DEN 1874.40

Тековен
Во продавницата

1x Hydratherma Природни Влакна Раст Масло 8oz. 1x Hydratherma Природни Секојдневно Навлажнувачки Раст Лосион 8oz. 1x Hydratherma Природни Протеини Рамнотежа Остави Во средството за смекнување на косата 8oz.бавно расте и хемиски третирана коса уште одлична за сите типови коса.се намалува првутот и го регулира лојните секреција.Овој производ е богат со ceramides!Ceramides се липиди (масла), кои природно се јавуваат во влакно.Нивната главна цел е да дејствува како лепак кој им помага на cuticle слој се постават станот и да останат непроменети.Тие служат како врзивно средство за да се задржи cuticle слој во место.Ceramides помогне на косата да се одржи протеини, сила, еластичност и сјај.Тие се создадат заштитна бариера околу косата да се одржи во влага и протеини, а во исто време чувари на косата од хемиски штета, топлина штета и УВ зраци.Сега содржи повеќе Црно Семе на Нафта, по шише!Овој мулти-цел коса масло е одлично за хемиски третирана и природни влакна.Содржи уникатна комбинација на ПРИРОДНИТЕ МАСЛА се користат за ублажување на косата, да даде коса здрав сјај и печат на влага по употреба на Hydratherma Природни Секојдневно Навлажнувачки Раст Лосион.Поправки и го спречува сува чеша главата и го спречува кршење.Само мала количина е потребна.Одлично да се користи со главата масажи и може да се користи на телото, исто така.Вие само ќе го сакам!Не е вкусен, но ве молам не ingest.За најдобри резултати, користете ја со други Hydratherma Природни бренд производи.PH балансиран.СОСТОЈКИ : Маслиново Масло, рицинус, Масло од Кикирики, Сончогледово Масло, Кајсија Јадрото на Нафта, Витамин E, Macadamia орев масло, Црно Семе на Нафта, Мирис, Kukui Масло Како Да го Користите : Опции -Редовни стил на сува коса : Делот на коса во најмалку 4-6 делови.За секој дел, ќе се применуваат раст масло на косата и скалпот.Употреба на помалку или повеќе во зависност од вашата коса е состојба /дебелина/ должина.Масажа за дури и дистрибуција низ косата.Се концентрира на косата завршува.Може да се користи на мокра или сува коса.Користат секојдневно и што е потребно.За најдобри резултати, нанесете мала количина на масло за коса по примена на дневни навлажнувачки раст лосион за печат во влага. -Се однесува на косата, заедно со Hydratherma Природни длабоко климатизација третман.Се покрива со пластична капа и ги користат нашите Hydratherma Природни cordless греење капа или седат под фен за 10 -15 минути.Исплакнете и стил како и обично.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди