.

.

New
GRETD Европската Убава Мал Цвет Злато Линија Керамички Сет Чај Дизајн Порцелански Кафе Чашата И Чинијата Наместете

GRETD Европската Убава Мал Цвет Злато Линија Керамички Сет Чај Дизајн Порцелански Кафе Чашата И Чинијата Наместете

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Тенок, но елегантен, мазна површина го прави различни од обичните порцелан.Тоа е се придржува до коска Кина национален стандард, еколошки.Различни модели за да го изберете од, кралската и класичен.Ако сте малку допрете тоа, можете да добиете многу јасни звук.Не е тоа уживање на уметноста?.Материјал : коска кина.Тенок, но елегантен, мазна површина го прави различни од обичните порцелан.Тоа е се придржува до коска Кина национален стандард, еколошки.Различни модели за да го изберете од, кралската и класичен.Ако сте малку допрете тоа, можете да добиете многу јасни звук.Не е тоа уживање на уметноста?.

Останатите карактеристики

Material:
bone china
Surface technology:
overglaze
Package Content:
1 set x Coffee Cup, :
Warm tips:
* Slight flaw may exist in single product as they are handicraft products. Don't worry; it won't influence quality at all. :
* You'd better wash it by hand as it's quite delicate, NOT for microwave use :
* If received damage,please feel free to contact us :
Note:
Size manual measurement, the slightest error, for reference only
Обновено

Слични понуди