.

.

New
TapeCase 6-18-SG56-05 Црна Fiberglass-PTFE Импрегнирани Ткаенини Лента SG56-05, 18 yd Должина, 6 Ширина

TapeCase 6-18-SG56-05 Црна Fiberglass-PTFE Импрегнирани Ткаенини Лента SG56-05, 18 yd Должина, 6 Ширина

DEN 6635.76

Тековен
Во продавницата

Обезбедува трајни, анти-стап ослободување на површината.Погоден за поставата водич шини, улеи, и слајдови.Висока температура способности.Отпорен на солзи, punctures, триење и абење.Dimensionally стабилна на високи температури.Tape Case Анти-Статички Fiberglass-PTFE Импрегнирани Ткаенини Лента SG56-05, е 7 мили индустриски одделение лента, производ кој обезбедува триење отпорни, анти-стап ослободување на површината погодна за поставата водич шини, улеи, и слајдови.Овој производ исто така, обезбедува дополнителна корист на висока температура перформанси од своите dimensionally стабилна поддршка на голема топлина и неговата топлина толерантни силикони лепило.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди