.

.

New
Yayoge Поли Гел Ноктите Комплет Со Светилка 30ml Јасно Поли Гел Поставени Комплет Поли Гел Ноктите Продолжување Сет Со Лизга Решение на Сите Во Еден француски Поставите

Yayoge Поли Гел Ноктите Комплет Со Светилка 30ml Јасно Поли Гел Поставени Комплет Поли Гел Ноктите Продолжување Сет Со

DEN 599.76

Тековен
Во продавницата

❤Совршен Почетник Комплет : Вклучува голем Капацитет со 30ml Поли помине гел, 1*мини LED УВ Помине Светлина, 1*45 ML Лизга Решение, 100pcs Двојна Форми(10sizes*10 PCS секој), 1 двоен-заврши Пенкало, Четка, 1* Нокти Датотека, 1*10 PCS Помине Смена.Можете да креирате различни убави поли гел продолжување на ноктите.Само се донесе вашиот ноктите салон дом, ужива во забава и да почне да се создаде некои убави помине уметност од себе!. ❤ЗДРАВИ и БЕЗ МИРИС на : Yayoye стави прв клиент, сите Поли Гел се користи Природните и без суровост Состојки,ќе не му штетат на вашите природни Нокти и кожа во сите.Ноктите Гел нема мириса или мирис, дури и најчувствителните член на семејството не може да го забележи тоа, кога ќе го направите вашиот Помине Уметност дома. ❤ЛЕСНО & ДОЛГОТРАЈНИ : Yayoge Поли Помине Гел за Полнење е прилично лесен за употреба за почетници.Само да ги следат едноставни инструкции во нашата листата страница или барате некои настава видеа на You Tube.На Поли Гел е, исто така, Издржлив и Силен, Ноктите излезе gorgeously и здрав, не би го укине и по 3-4 недели или дури и подолго ако направите вашите нокти на вистински начин (поднесување, буферирање, чистење, примена на база на грб и горниот слој и правилно да се излечи). ❤ТОПЛО СОВЕТИ : За спречување на гел се држиме до четка или друг поли помине гел алатки, можете да се натопи четка во лизга решение (вклучени) па може да се непречено да работат со комплет.За да добиете повеќе издржливи продолжување на ноктите може да се излечи на гел ноктите со УВ/LED Светилка за два пати : Прво, да се има вашиот ноктите со лицето нагоре и лек за 2 минути, а потоа се вашите нокти со лицето надолу и лек за уште 1 минута et voila. ❤Се ОТСТРАНИ СОВЕТИ : Ако сакате да направите нешто ново и да се отстрани поли гел, може да се поднесе помине продолжување гел надвор, а потоа бафер тоа.А ноктите вежба ќе заштедите време и да помогне да се отстрани што побрзо и почисто.Конечно, можете да го користите ноктите смена (вклучено) за да се отстрани останатите гел.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди