.

.

New
Avenger 670-0003 Универзална 6 Инчен Прилагодливи Порцелански Обложен Челик Замена Штит, Сребрен

Avenger 670-0003 Универзална 6 Инчен Прилагодливи Порцелански Обложен Челик Замена Штит, Сребрен

DEN 1545.60

Тековен
Во продавницата

**МАТЕРИЈАЛ - СЕТ ОД 4 Порцелански Челик Пламен Tamers.Обезбедува повеќе дури и пламен од други материјали и трае подолго.Овие топлина плоча shield се Протега од 15. 8 инчен до 18 години. 8 инчи.Ширина е 6 инчи и Висина е 1 инч. **СИГУРЕН - ги Штити горилници и да се спречи одблесокот-up прозорци, да се спречи директна изложеност на пламен и дистрибуира топлинска од режач цевки за готвење решетки рамномерно. **КВАЛИТЕТ - Високо квалитетни трајни изградба и Тешки порцелански обложен челик, го продолжи животот на вашиот гас скара.Инсталација - многу лесно да се инсталира, само направите вашиот скара во неговата оригинална оперативни ефикасност. **Замена на дел за одговара на СКАРА гас скара модели од Brinkman, Char-Broil, шарм сјај, Kenmore, господар Гради, дворот скари, Negril и други производители.Овие универзални одговара, екстра широк топлина плочи/пламен tamers се дизајнирани за да се заштитат горилници од капе маснотии & одблесокот-up прозорци.Тие исто така помагаат да се дистрибуираат топлинска дури и за готвење температури.Овие замена на делови чувајте ги вашите скара работи како нови.Тие се потешки и повеќе траен отколку повеќето оригинални делови кои доаѓаат со твоите скара.Значи, кога вашиот делови почне да ' рѓа, заштедите пари со едноставно заменување на делови што ви се потребни.Нема потреба да се замени целиот скара!Овој комплет содржи 4 индивидуални топлински шатор/пламен tamers.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди