.

.

New
NOSHOK 400 Серија на Сите Нерѓосувачки Челик Сува/Fillable Dial Укажува Притисок Мерач со Дното Планината, 2-1/2 Dial, +/-1.5% Точност, -30 inHg-0-300 psi Притисок Опсег

NOSHOK 400 Серија на Сите Нерѓосувачки Челик Сува/Fillable Dial Укажува Притисок Мерач со Дното Планината, 2-1/2 Dial,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

100 Одделение 1А точноста класа.Движењето за сите величини е од нерѓосувачки челик со високо полиран имајќи површини.Овој притисок мерач е погодна за хемиски фабрики, петро-хемиските рафинерии, биомедицински, лекови, храна и пијалаци за обработка, префрлани нафтени платформи, хартија мелници, сол рудници, ѓубрива и растенија, и shipboard апликации.4" и 6" мерачи имаат безбедност олеснување диск на грбот и на врвот на случајот.Најчесто, притисок мерачи мерка притисок во однос на друга референтна.5" мерач на движење, исто така, вклучува најлон.Апсолутен притисок мерач мерки притисок во однос на совршен вакуум, како што се временските или barometric притисок колосек.5" величини.Сите видови на притисок мерачи вклучуваат или на машки или женски планината за да се поврзете на садот каде што притисокот е да се мери, и прикажување на резултатите на dial со различни зголемувања на мерка низ даден опсег.На No Shok 400 серија притисок мерач има нерѓосувачки челик 316 wetted делови, сува, fillable, или течност-исполнет кружни dial затворени во една од не ' рѓосувачки челик 304 случај, пониска планината или центар назад машки конекција, и мерки на притисок со една вага со точност од + или - 1%, 1.5% во текот на целиот спектар на колосек, ASME B40.Мерач мерки притисок со еден psi или Хг.5" (63 mm) дијаметар, 4" (100 mm), и 6" (152 mm) дијаметар.Долниот планината или центар назад машки врска со 1/8", 1/4", или 1/2" NPT стапка.На bourdon цевка е од не ' рѓосувачки челик 316 В-Тип цевка за сите величини со притисок опсег до 600 psi.вакуум скала.Мерач точноста варира според мерач големина.5" dial има црна заврши алуминиум покажувачот.5% од целосна вредност (ASME B40.Dial леќа доаѓа во три различни форми на транспарентни материјали за силата и јасноста.Прикажете маршутата е + или - 1%, 1.Dial може да биде сува, сува/fillable, или течни исполнет, во зависност од моделот.Dial е бела алуминиум со црна ознаки и УВ отпорни.Компанијата, основана во 1967 година, е со седиште во Бер, ОХ.Нерѓосувачки челик 316 wetted делови и од не ' рѓосувачки челик 304 случај се обезбеди отпорност на корозија.Dial доаѓа во 1.На собна температура за да се измери е -40 до 140 степени F (-40 до 60 степени C).Кружни бирање е сува, fillable, или течни-пополнети и затворени во една од не ' рѓосувачки челик 304 случај за отпорност на корозија.Спецификациите за секој тип на мерач се разликуваат според мерач големина.5" мерач е 1/8" NPT (Национални Цевка Нишка) стапка.6" dial исто така, има балансиран алуминиум покажувач со црна заврши, а тоа е микрометар-прилагодлив.4" и 6" мерачи се точни на + или - 1% преку целиот опсег на колосек, ASME B40.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди