.

.

New
Elitech RCW-600WiFi Температура Data Logger Оддалечен Безжичен Температура Рекордер со 2 Надворешен Сензор на Температура на Сонди - Мат Црна(50 Парчиња)

Elitech RCW-600WiFi Температура Data Logger Оддалечен Безжичен Температура Рекордер со 2 Надворешен Сензор на Температура

DEN 959.76

Тековен
Во продавницата

Безжична температура следи со 2-начин надворешен сензор на температура.На батерија батеријата трае и до 6 часа по целосен циклус на полнење. 3 Чекори за да се заврши Wi Fi прилагодување (и 2.4 GHz и 5 GHz поддржани), лесно да се промени/ресетирање на Wi Fi мрежа преку копчето за ресетирање на уредот.E-mail/SMS/App алармот на располагање.Elitech Стан овозможува далечински параметар поставувања и управување со уредот (поддршка на i OS и Android).За да се спречи несреќа, тоа може да снимате 32,000 присутен температура поени и ќе ги испратите по мрежата враќа. 【Ве молиме e-mail/message ни за калибрација сертификат.】Стандард план (бесплатно) обезбедува e-mail alert, далечински поставување и 30 дена податоци преглед и складирање; Напредни и професионален план на располагање, кои обезбедуваат 3~5 години складирање на податоци, податоци за извоз, управување со корисници и ФДУ услуга. 24/7 НИ Техничар за Поддршка преку е-Мејл и Телефон.RCW-600wifi е во реално-време dual-канал температура следат врз основа на Wi-Fi.На logger карактеристики голем TFT екран на допир копчиња.Параметри може да се постави на-сајт и од далечина.Тоа може да се широко се користат во ситуации кои бараат повеќе канали на температура мониторинг.Тоа ви овозможува безжично да ги надгледувате вашите средина во реално-време и ви овозможува далечински пристап до вашите податоци каде и да сте во светот.Нашиот cloud-базирани Io T платформа нуди напредна анализа на податоци и управување.Тоа исто така ви овозможува да ја поставите реално време известувања - преку стан или пораки, што ќе ви овозможи да одговорат веднаш пред скапи штета се случува. **Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека уредот е поврзан со WIFI пред првата употреба, па ако уредот некогаш добива исклучен, податоците се уште ќе биде во можност да го испратите на cloud платформа кога WIFI е reconnected.Решавање на проблеми : Ако имате проблеми со конфигурирање на Wi Fi, ве молиме надградба на i OS 15 или подоцна, или пробајте со Андроид уред, наместо.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди