.

.

New
LEAKFINDER LF1800 BIGEZ Автомобилската Универзална клима уред Ладилни Течење Откривање Боја, Услуги R134a, R-1234yf Системи, (1) 8oz AC Флуоресцентна Боја Шишиња, произведено во САД

LEAKFINDER LF1800 BIGEZ Автомобилската Универзална клима уред Ладилни Течење Откривање Боја, Услуги R134a, R-1234yf Системи,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Овие специјализирани бои може безбедно да се додадени во системот.Тие се добра алатка за наоѓање на мали, спорадични протекување на автомобили, камиони и други автомобилската AC и течност системи.На LEAKFINDER бренд е дизајниран да биде економично решение за крајни корисници во автомобилската cid).НАПРАВЕНИ ВО САД - со гордост се произведени во U.Ултравиолетовите флуоресцентни универзална боја овозможува на повеќето прецизен течење откривање за сите автомобилски системите за климатизација што содржат R-134a, R-1234yf, или други широко се користи refrigerants.Над 275 милиони возила се користат Tracerline е УВ флуоресцентни течење откривање бои за да се обезбеди квалитет и систем на интегритет.ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ - Компатибилен со R-134a, R-1234yf, и други refrigerants, Fluoresces зелена, Работи со сите течење откривање рефлектори, Секој кертриџ услуги до 64 возила.Со гордост се направени во U.Брзо се посочи тешко да се најде протекување, вклучувајќи и повремени и повеќе протекување.Боја бега со домаќинот течност и се собира во сите течење сајтови.Leak Finder ултравиолетови флуоресцентни универзални бои обезбеди најпрецизен течење откривање за сите автомобилски системите за климатизација што содржат R-134a, R-1234yf, или други широко се користи refrigerants.Нашите бои може да се најдат на најмалите и најмал проблем протекување кои инаку би било невозможно да се открие.Тие нема да влијае врз вашиот систем е лубрикант својства или да го промените начинот на опремата работи., Трагач Производи е едно семејство во сопственост на компанијата со три генерации на искуство во испорака на наградуваниот професионална услуга и индустријата најмоќниот течење откривање бои, инспекција светилки и дијагностички алатки.На Leak Finder производ линија е совршен за DIY работни места во мали и до средна големина автомобилската поправка продавници.За повеќе од 60 години, Трагач Производи има изведувано со највисок квалитет, премија перформанси течење откривање материи и производи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди