.

.

New
Хексадецимален Заостануваат Завртки 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 3/8 x 5 Количина-1,000

Хексадецимален Заостануваат Завртки 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 3/8 x 5 Количина-1,000

DEN 1480.80

Тековен
Во продавницата

Заостануваат завртки функција хексадецимален главата и се дизајнирани да се води со клуч или хексадецимален возачот.Заостануваат завртки се, исто така, најчесто се нарекува заостануваат завртки, бидејќи тие се значајно поголеми отколку повеќето други завртки.Во суштина, тоа е само многу големи дрвени завртки со теми проширување до врвот.Тие се карактеризираат со остри сечење на конците на дрво завртка или лим завртка и имаат рамо под главата (во повеќе должини), сепак сè е намалена во големина за употреба во поголеми апликации.Овие навртки обично треба пред-drilled целина и не се препорачува како само-прислушување.Хексадецимален Заостануваат Завртки 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 3/8" x 5" Количина-1,000.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди