.

.

New
320g Природни Лико Хартиена Лента, 4 x 80g Лико Трева Лико Лента Совршен за Цвеќарницата Букети Ткаење Декорација на ноќта на Вештерките Оркестарот Божиќ Лико Подарок З

320g Природни Лико Хартиена Лента, 4 x 80g Лико Трева Лико Лента Совршен за Цвеќарницата Букети Ткаење Декорација на ноќта

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

- Материјал : Изработени од природни лико палма влакна, мазна, еластична и природна боја, доволно силна за да го користите, еко-пријателски, био degradable. - Голема употреба : Одличен за ноќта на Вештерките плашилото шапка, Божиќ, подарок кутии, подарок завиткување лакови, за декорација на венци и сезонски украси.Широко апликација за занаети проекти, лико капи и други занаети ткаење.Прекрасен изглед. - Природен изглед : се Вклопуваат во кога придружни растенија во градината.Одлично за врзување и обезбедување на растенија.Одлично за садови и подарок кутии, за декорација на венци и сезонски украси. - Лесен за употреба : На лико лента може да се користи како додатен за подарок кутија и кошница, можете да ја исечете должината според вашите потреби.Одлична декорација врски со лико, го прави голем акцент на букети!Одлично за плашилото костим. - Пакетот вклучува : 4 Пакет природни лико, секој пакет на 80g, целосно 320g / 11.28 нето тежина.Изработени од 100% хартија материјал, идеална за правење занает проекти, како што се завиткување подароци, виси ознаки, ткаење или други DIY проекти.Користејќи еден пар ножици, може да се намали оваа лента во должина сакате.Потоа овие природни лико хартија може да се користи за да се пополни вашиот подарок кутии или кеси за да додадете природно чувство.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди