.

.

New
SHINA SK-66 ЦПУ Автоматски Алатка Допре Сензорот Нормално Затворен со Дува Поставување Мерач на Z-Оската Presetter Локатор со мозочен Удар 5mm за Mach3 итн

SHINA SK-66 ЦПУ Автоматски Алатка Допре Сензорот Нормално Затворен со Дува Поставување Мерач на Z-Оската Presetter Локатор

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Живот : 3000000 пати.Излез на владата : NC(нормално затворен).Пред патување : Речиси 0. Патување : 5mm.Повторете прецизноста на позиционирањето : 0.001 mm(операција брзина : 50-200mm/min).Функција : Излез на владата : NC(нормално затворен) Пред патување : 0 Речиси Удар : 5mm Повтори прецизноста на позиционирањето : 0.001 mm(операција брзина : 50-200mm/мин) Живот : 3000000 пати.Контакт сила : 1.5 N Надворешната школка : Мелење 4 S.Заштита : IP67. Машина глава : Дијаметар 20mm, тешко карбид.Шок оценка : 20m A(МАКС) DC24 V препорачува вредност(10m A)resistive оптоварување Кабел : 3 M 4-клетка затегнувачка цврстина 30 N Минимален радиус на свиткување R7 Заштита Цевка : 1 M (Минимален радиус на свиткување R25) Ултра патување аларм : Надминуваат спецификациите : NC(Нормално затворен),растојанието сигнал за 5mm Шок оценка : DC24 V 20m A(МАКС) 10m A(Resistive оптоварување).Инструкции За Инсталација : 1. Алатката и осигурете се дека контактната површина на нож нормално, и вертикално надолу во контакт со површината на контактот, ве молиме обидете се да се инсталира на релативно мала железна клупа во место 2. Бидете сигурни да го користите во рамките на номинална моќност опсег, ве молиме контрола на напон DC5-24 V, тековната подолу 20m A, употреба на амбиентална температура спектар -25o C ~ 70o C. 3. Ве молиме нож алатка дијаметар 20mm дијаметар или помалку контрола на сечење брзина ве молиме контролирани 50-200mm / мин, алатката центар да падне на крило на центарот. 4. Кога користите од дува функција, надворешниот дијаметар на цевка со пречник од 6mm, внатрешен дијаметар на дијаметар од 4mm.Имајте на ум дека за чистење на површината за контакт прилог на железо и сечење на нафта.Пакет содржи : 1 x Нормално затворен со мозочен удар заштита и дува.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди