.

.

New
Величествен Чиста Еукалиптус Етерично Масло со бугарски Лаванда Етерични Масла Пакет - Чиста и Природна, Терапевтски Одделение Масла – 4 fl мл Секоја

Величествен Чиста Еукалиптус Етерично Масло со бугарски Лаванда Етерични Масла Пакет - Чиста и Природна, Терапевтски

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Популарната етерични масла пакет на Величествен Чиста е Еукалиптус Етерични Масла и бугарската Лаванда Етерични Масла Пакет.Еукалиптус, масло има силна вуди и сладок мирис.Тоа е добро познат бенефиции за ароматерапијата, за нега на кожата и здравје и е една од најпопуларните ароматерапијата масла.Тоа често е клучна состојка во парфеми и козметика, бидејќи на своите уникатни, свежи и чисти арома.Лаванда масло е една од најпознатите мириси се користи за ароматерапијата, козметика и парфимерија.Поради својата повеќе терапевтски својства, лаванда е еден од најпознатите разноврсна, самоникнати и ароматични растенија познати на човештвото.Величествен е Чиста етерични масла се нетоксични, без адитиви, нефилтрирани и undiluted без спојници, терапевтски одделение.Секој масло доаѓа со врвен квалитет стакло dropper за леснотијата на користење.Еден пакет на Величествен Чиста е популарно етерични масла, Еукалиптус Етерично Масло со бугарски Лаванда Етерични Масла.Еукалиптус, масло има силна вуди и сладок мирис.Тоа е добро познат бенефиции за ароматерапијата, за нега на кожата и здравје и е една од најпопуларните ароматерапијата масла.Тоа често е клучна состојка во парфеми и козметика, бидејќи на своите уникатни, свежи и чисти арома.Лаванда Масло е добиено преку 100% пареа дестилација на Lavandula angustifolia (англиски Лаванда) од Бугарија.Лаванда масло е една од најпознатите мириси се користи за ароматерапијата, козметика и парфимерија.Поради својата повеќе терапевтски својства, лаванда е еден од најпознатите разноврсна, самоникнати и ароматични растенија познати на човештвото.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди