.

.

New
Freshliance 1 Пакети USB Температура Data Logger Рекордер 129600 Поени Висока Точност Покрие 7days Еден Патување Ладна Синџир Свежи Ознака 1

Freshliance 1 Пакети USB Температура Data Logger Рекордер 129600 Поени Висока Точност Покрие 7days Еден Патување Ладна

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

ТЕМПЕРАТУРАТА DATA LOGGER : Freshliance Свежи Tag1 еден користите USB data logger,животниот век на батеријата до 120 дена,едноставно притиснете и задржете го 5 секунди за да го вклучите и прецизно следење на температурата податоци на вашиот стоката во текот на транспортот.SMART ГОЛЕМИНА, НО ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ : Висока точност сензор,до 129600 снимање меморија.Широк температура мерење спектар на -22℉ да 158℉.Стандардно сигнализација температура опсег е 36℉ да 46℉,целзиусови степени (℃) треба да се консултираат со една фабрика во однапред.Долготрајна БАТЕРИЈА : Ниска потрошувачка на енергија од батеријата,Евиденција до 7days на температура податоци.Покрај тоа,Вода доказ пакет во согласност со Ip85. ЛЕСЕН ЗА РАКУВАЊЕ : Не софтвер е потребно,автоматско генерирање на PDF извештаи.Сите податоци и параметри Пре-програмирани од фабриката,неповратни и точно евидентирање.ШИРОКО се КОРИСТИ : Свеж Tag1 Безжична термометар data logger е идеален избор за следење и евидентирање на температурата чувствителни стоката во текот на транспортот.Покривање на сите видови на ладна синџир на превозот, вклучувајќи лекови,замрзната храна,свежа храна,зеленчук,риба,ладно чување и сл.Freshliance Свежи Ознака 1 е главно се користи за снимање на температурата на храна, лекови и хемикалии итн.Data logger е широко се применува за секој линк за складирање и логистика на ладна синџир, како што се ладилник сад, фрижидер камион, кулер торба, кулер кабинет,медицина кабинет, ладно складирање, лабораторија, итн.И usb data logger е со многу ефективни дизајн и едноставна за ракување, паметни големина минимизира просторот окупација.Мониторот на податоци може да биде директно читање на PDF формат со КОМПЈУТЕР на дестинација.(Забелешка : Само одговара за WIN XP/ 7 / 8 / 10).Притиснете START (старт) за да го вклучите logger.Стави започна logger на вашата пратка.Поврзете се запре logger директно на USB порт.Генерирање на PDF извештај автоматски на КОМПЈУТЕР.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди