.

.

New
Професионални Црево Стегач Клешти Поправка Алатка Snap Клешти Менгеме Клешти Вртливата Рамен Бенд Смена и Инсталерот на Прстен-Тип или Стан-Бенд Црево Стеги

Професионални Црево Стегач Клешти Поправка Алатка Snap Клешти Менгеме Клешти Вртливата Рамен Бенд Смена и Инсталерот на

DEN 263.76

Тековен
Во продавницата

☞Практична Функција☜ Оваа црево стегач клешти е специјално дизајниран за да се олесни отстранувањето на стан или кружна цевка стеги. ☞Широко Usages☜ максимална отворање на е 1-3/4", овој црево стегач клешти може да се користи за повеќето прстен или стан-бенд црево стеги, која е лесно да се размонтираат и инсталирате. ☞Паметен Дизајн☜ дизајнот на овие клешти е многу посебен, со совети стапица, фиксна стеги и ротациони зглобови.Овие проекти се наменети да им овозможи на клешти за да внесете ограничени области на повеќе агли.Се применува за гориво и coolant цевка пролет стеги. ☞Лесно да се Работи☜ Овие snap клешти се многу мали и таписерии и лесно да се носат.Дршката е ергономски и помага во спречување на рака замор за време на продолжена употреба.Во голема мера го подобри вашиот ефикасноста на работата. ☞Висок Квалитет☜ Ова е професионална црево стегач клешти.Стегачот глава е направен од високо-квалитет на јаглероден челик, кој е силен и издржлив.И тоа е опремен со двојно-импрегниран со гума контрола, која е многу цврста и не е лесно да се лизга надвор.Карактеристики на производот : ☑Мали димензии и лесен, лесен за носење и чување. ☑Со ергономски рачка за ваша употреба. ☑Направени во добар квалитет и материјал, не е лесно да ' рѓа, цврсти и издржливи, со користите подолго време. ☑Максимална отворање на е 1-3/4". ☑Широко се применува за отстранување на цревото стеги на автомобили, отстранување на фабрика пролет црево стеги, фабрика ГМ стеги, coolant или радијатор црева. ☑Клешти сет, рамна носот клешти, совет стапици и фиксна стеги, и ротирање уред со мулти-агол access How на Работа?На coolant црево стегач има ratchet заклучување, која може да притиснете на менгеме цврсто да се направи една рака операција.Заклучување ratchet функција може да се отвори стегачот за лесно демонтажа и монтажа.Параметар : Име : Професионални Црево Стегач Клешти Материјал : Јаглероден Челик Боја : Црвено & Црна Max.Отворање : 1-3/4" Fitment : се Применува за речиси возило модели Должина : 21.5 cm Тежина : 250g Пакет Листа : 1*црево стегач клешти.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди