.

.

New
МОБ Осветлување 47625 25-Вати Сина A19 Сијалица со Среден База, 3-Пакет

МОБ Осветлување 47625 25-Вати Сина A19 Сијалица со Среден База, 3-Пакет

DEN 1504.80

Тековен
Во продавницата

A19 форма со база за употреба во табела светилки и дадените тела.Користи 25 watts.Трае 1.8 години врз основа на 3 часа дневно користење.Проценети годишни трошоци за енергија $3.01 врз основа на 3 часа дневно $0.11 по k Wh.Сина сијалица.Опис на производот Вашите поканети на партија со светилки во бои со кои се направи на денот на прославата.Користете МОБ партија светилки во општа намена тела да се создаде расположение кое е надвор од обичните.Од Производителот МОБ 49724 Сина светлина, крушка , Партија Светло Сина A19 25-Watt, Партија Светлина квалитет осветлување за секоја потреба ГЕ 's специјалност Сијалица s понудат иновативни решенија за различни осветлување потреби.Сијалица A19 База : Медиум Завртка (E26),-Wattage : 25 Напон Од 120, Отценети Живот : 2000 часа, Кодот на Производот : 49724, Опис : 25 A/TB 6 PK, UPC : 043168909112 .Примарна Апликација : Партија Светлина .МОБ блескаво светилки претставува државата на уметноста на светилки за станбени и комерцијални употреби, како и посебна намена светилки за декоративни или екранот апликации.Во блескаво светилка, светлосен е генерирана од страна на греење на филамент да incandescence.На потопла на филамент, поефикасно тоа е во конвертирање на електрична енергија за осветлување.Сепак, кога филамент работи потопла, неговиот живот е скратена, па дизајнот на секоја светилка е рамнотежа помеѓу ефикасноста и живот.Ова е причината зошто светилки на еднакви-Wattage може да имаат различни лумен рејтингот и различни животот рејтингот.Блескаво светилки од слична големина се најчесто достапни со различни-Wattage рејтингот.На тела-Wattage ограничување не треба да биде надмината.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди