.

.

New
АЛ Mens Црно Масло Отпорни на Професионални Индустриски Анти Лизга Ресторан Гума Воздух Единствена Работа Удобен Чевли

АЛ Mens Црно Масло Отпорни на Професионални Индустриски Анти Лизга Ресторан Гума Воздух Единствена Работа Удобен Чевли

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Гума.Гумен ѓон.Синтетички.Сите Мажи Направен Материјал.Гумен Ѓон со Воздух, се лизга отпорни.Лесно Cushioned Insole.Се Лизга На/Чипка/Велкро.Ново дизајнирани да работат чевли со Воздух Гумен Ѓон за да додадете повеќе комфор за вашите работни нозе!Тие се направени за цел ден на работа и да ги задржи нозете удобно со не се лизга единствена.Тие би требало да имаат прилично флексибилни и еластичен ѓон за да ви обезбеди подобар тапацир додека се мала тежина.Тие се повеќе compressible од редовните чевли, така што се намали влијанието на вашиот единствен, на тој начин на шин и колената.Кои, пак, го прави побезбеден да се кандидира на тврди површини како што се на патот.Воздухот Единствена единици облоги за намалување на сила на влијание.Воздухот Ѓон потоа веднаш да се опорави оригиналната форма и јачина, подготвени за следниот влијание.Тоа е Предности : - Воздух амортизирање/Ер Единствена намалува тежината на чевли, без намалување на перформансите.Посветлата на чевли е, помалку енергија се врши од страна на спортист за време на изведбата.Воздухот амортизирање се дизајнирани да одговараат на точната спецификации на атлетските перформанси.Како подножјето штрајкови на земјата, Воздух амортизирање "дава" или апсорбира влијание сили и им овозможува на мускулите, зглобовите и тетивите да бидат заштитени.Воздухот амортизирање веднаш ќе се врати во својата првобитна форма, да се заштити телото од следната влијанието на сила.Како резултат на тоа, го штити организмот од замор и стрес.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди