.

.

New
CHICIRIS Батеријата Equalizers, Еквилајзер Спасува животниот век на Батеријата Батеријата Balancer, Обратна Поларитетот Заштита Црна Кујна за Дома

CHICIRIS Батеријата Equalizers, Еквилајзер Спасува животниот век на Батеријата Батеријата Balancer, Обратна Поларитетот

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Батеријата Еквилајзер, Се Користи За Одржување На Полнење И Празнење Рамнотежа Помеѓу Секоја Батерија Во Серија Поврзани Батеријата.Може Да Се Поврзани Во Серија За Долго Време Во Батеријата, Па Како Автоматски Да Се Задржи Балансот На Батеријата Држава.Интелигентна Батерија Напонско Рамнотежа Систем Држи Батерии Во Хит И Ги Зачувува Животниот Век На Батеријата.Обратна Поларитетот Заштита, Низок Напон Disconnect За Да Се Обезбеди Подолг Век На Батеријата Време.Батеријата Еквилајзер Може Да Се Компензира За Батеријата Во Двете Насоки.Опис : Оваа Батерија Еквилајзер, Се Користи За Одржување На Полнење И Празнење Рамнотежа Помеѓу Секоја Батерија Во Серија Поврзани Батеријата.Тоа Може Да Се Компензира За Батеријата Во Двете Насоки.Со Обратна Поларитетот Заштита, Нисконапонски Исклучување Може Да Обезбеди Подолг Век На Батеријата Време.Исто Така Може Да Бидат Поврзани Во Серија За Долго Време Во Батеријата, Па Како Автоматски Да Се Задржи Балансот На Батеријата Држава.Интелигентна Батерија Напонско Рамнотежа Систем Држи Батерии Во Хит И Ги Зачувува Животниот Век На Батеријата.Карактеристики : Батеријата Еквилајзер, Се Користи За Одржување На Полнење И Празнење Рамнотежа Помеѓу Секоја Батерија Во Серија Поврзани Батеријата.Батеријата Еквилајзер Може Да Се Компензира За Батеријата Во Двете Насоки.Обратна Поларитетот Заштита, Низок Напон Disconnect За Да Се Обезбеди Подолг Век На Батеријата Време.Може Да Се Поврзани Во Серија За Долго Време Во Батеријата, Па Како Автоматски Да Се Задржи Балансот На Батеријата Држава.Интелигентна Батерија Напонско Рамнотежа Систем Држи Батерии Во Хит И Ги Зачувува Животниот Век На Батеријата.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Црна Батеријата Стандарден Напон : 2 * 12 V Надомест на струјата : 0-5 AStandby Струја : 3 Ma Protection : Обратна Поларитетот Protection Undervoltage Исклучување Вредност : 10 VProduct Големина : Прибл. 70 * 70 * 27 Mm / 2.8 * 2.8 * 1.1 Inch Product Тежина : Околу. 180 GPackage се Вклучени : 1 X Батеријата Еквилајзер.

Останатите карактеристики

Condition:
100% Brand New
Обновено

Слични понуди