.

.

New
WODMB Термометар Премиум Челик Ѕид Термометар Затворен Отворено за Патио, Базен, Кујна, Градина, Ѕид и Соба Декоративни Затворен

WODMB Термометар Премиум Челик Ѕид Термометар Затворен Отворено за Патио, Базен, Кујна, Градина, Ѕид и Соба Декоративни

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Круг ѕид термометар усвојува бакар позлата железо материјал надвор школка и пластика во внатрешноста на школката, која е да се носат отпорни, анти- ' рѓа и издржливи.Со висока прецизност уреди со покажувач на елемент може да се следи на животната средина температура прецизно, со мерење организира од -40 до 120 Целзиусови (-40 ~ 50 целзиусови степени) и +/- 5 Целзиусови (+/- 2 целзиусови степени) точност.Ѕид-монтирани, со дијаметар од 20cm, тоа може да биде инсталиран на ѕидот како декорација.Кој е не само практични туку исто така и декоративни.Мултифункционален, тоа не само што ја следат температурата, но, исто така, на влажност.Постои мал dial под една голема за да ви покаже влажност од 0 до 100% Rel, со +/- 7% (40% до 70% Rel) точност.Широка употреба, круг ѕид термометар е погодна за внатрешна и надворешна употреба универзално.Specification Type : круг ѕид thermometer Quantity : 1pc Material : позлата железо + пластични + стакло +ПВЦ dial Color : brown Measuring опсег : температура -40 ~ 120 F (-40 ~ 50 C), влажност 0 ~ 100% Rel Accuracy : Температура +/-5 F (+/- 2 C), влажност +/- 7% (40% до 70% Rel)Големина : 20.3*4.3 cm Net тежина : 524.5 g/ 18.5 oz Package : 1* круг ѕид thermometer1* пакет box Wide апликација : Совршен за стаклена градина, канцеларија, спална соба, дневна соба, кујна, бања и повеќе.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди