.

.

New
Прозорецот Филм Задржи Студено Надвор Нордиските Стил Симпатична Едноставна Детска Приватност Прозорец Филм 3D Reuseable Бања

Прозорецот Филм Задржи Студено Надвор Нордиските Стил Симпатична Едноставна Детска Приватност Прозорец Филм 3D Reuseable

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

приватност прозорец филм еден начин Вашата нарачка големина : (ШИРИНА)17.7 во x (ДОЛЖИНА)23.6 во x 2 парчиња. ▲Обновливи : Не грижете се за лепење лошо.Бидејќи овој прозорец филм не е залепен, дури и ако сте неискусни, можете да солза го и ставете го повторно. ▲Светли бои : моделот печатени на овој прозорец стакло филм изгледа посветла од renderings, па може да се купи со доверба. ▲Обоено стакло на прозорецот филм : со Користење на овој матирано филм во вашата бања соба, канцеларија,кујна и трпезарија,украси и црквата прозорец.Овој прозорец филм е Класичен обоено стакло шема, По инсталацијата, кога сонцето сјае во, тоа ќе произведува одреден визуелен ефект, и носи специјална декорација на вашиот windows.Прозорецот филм силно ја блокира сончевата светлина и одбивање штетни ултравиолетови зраци.Филмот е направен од високо-квалитетен материјал, кој може да го намали досадни сјајот ефикасно. ▲Информации : матирано стакло на прозорец за филмот Соодветни Погодни за инсталација на калено, топлина зајакната, двојно изолирани стаклени единици или еден слој калено стакло.Ве молиме обидете се да се избегне инсталација на sunburst untempered стакло, како стакло може да се скрши поради лошата изградба на квалитетот, особено на постарите единици. 942855762316492000 How да се инсталира прозорец филм подобро?1. Темелно се чисти вашиот прозорец.2. Отстрани Поддршка Заштитна Фолија од Зелена Уметност Label3. Спреј Голем број на Сапуница Вода на вашиот прозорец. (На сапуница вода го прави филмот многу полесно да се лизга и слајд во место, и да помогне да се притисне вишокот воздух и меурчиња.)4. Стап мазната страна на вашиот прозорец, матирано страна мора да се соочи со вас.5. Се притисне на вишокот вода и меурчиња со squeegee, сува со сува крпа.6. Ве молиме погледнете го производ видео на производот страница за инсталација чекори.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди