.

.

New
SIQUK 22 Парчиња 3D Печатач Млазници MK8 Млазницата 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm со Складирање Кутија за 3D Печатач Makerbot Creality CR-10

SIQUK 22 Парчиња 3D Печатач Млазници MK8 Млазницата 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm со Складирање

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Пакет вклучуваат : целосно 22 компјутери MK8 млазници во 7 големини, 2 x 0.2 мм, 2 x 0,3 mm, 10 x 0.4 mm, 2 x 0.5 mm, 2 x 0.6 mm, 2 x 0.8 mm, 2 х 1.0 mm.Параметар : текст дијаметар 1.75 mm; излез дијаметар 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm; надвор тема : M6. Применливост и компатибилност : одговара за 3 D Печатач Makerbot Creality CR-10, MK8 Makerbot Reprap Prusa I3, компатибилен со сите 1.75 mm PLA ABS 3 D печатач.Премиум материјалот : на 3 D печатач млазници се направени од високо квалитетна месинг материјали, цврсти и трајни, да се поврзат со M6 од нишката, лесно да се инсталира.Внимание : мали додатоци, ве молиме да ги задржи подалеку од деца.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди