.

.

New
Водоотпорен Конектор, M28x1.5mm Цврста Врска 2000MΩ Изолација Отпор Индустриски Приклучок за Штекер Плоштад за Опрема(4-core)

Водоотпорен Конектор, M28x1.5mm Цврста Врска 2000MΩ Изолација Отпор Индустриски Приклучок за Штекер Плоштад за Опрема(4-core)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Издржливост : Издржливи во приклучување, злато позлатен цврст меч pin е и има долг животен век, како и.Безбедно Користење : флексибилен школка е направен од PA66 и PA6, отпорни на корозија и топлина, исто така, не е лесно да се скрши.Примена : Широко се користи во комуникација опрема, инструменти, компјутери, програма контролирана машина и така натаму.Конектор : На 380 V 45 A плоштадот водоотпорен конектор со 4 дупки има 28mm главата големина, кој е многу удобен да го инсталирате.Цврста Врска : Железо лемење може да се примени до кабелска врска, обезбедување на поцврста поврзување со дополнителна сигурност.Функција : 1. Конектор : На 380 V 45 A плоштадот водоотпорен конектор со 4 дупки има 28mm главата големина, кој е многу удобен да го инсталирате.2. Издржливост : Издржливи во приклучување, злато позлатен цврст меч pin е и има долг животен век, како и.3. Безбедно Користење : флексибилен школка е направен од PA66 и PA6, отпорни на корозија и топлина, исто така, не е лесно да се скрши.4. Цврста Врска : Железо лемење може да се примени до кабелска врска, обезбедување на поцврста поврзување со дополнителна сигурност.5. Примена : Широко се користи во комуникација опрема, инструменти, компјутери, програма контролирана машина и така натаму.Спецификација : Предмет Тип : Водоотпорен Connector Material : PA66 + PPS + Силика Гел + Copper Application : Широко се користи во комуникација опрема, инструменти, компјутери, програма контролирана машина, аларм мост електронска опрема, итн.Школка Материјал : PA66, PA6 Insulator : Термопластични PPS (висока температура отпорни на 220℃).Контакт Материјал : Бакар (злато позлатен).Метод на конекција : Лемен (ако лемење ставете да се употребува, мора да биде исчистена).Метод на конекција : Навој конекција.Главата Големина : Прибл. 28mm / 1.1 in Thread Спецификација : M28 x 1.5 mm / 0.1 во (прибл.)Изолација Отпор : 2000 MΩCopper Игла Дијаметар : Прибл. 3.6 mm / 0.1 in Copper Pin Применливи Кабел : ≤6mm2 Applicable Струја : 45 AApplicable Напон : 380 VApplicable Кабли за Школка : Φ12-14.5mm2 Plugging Пати : Повеќе од 500 пати.Температурата на работа Опсег : -25℃ 85℃.Стегање : во Согласност со IP68. Пакет Листа : 1 x Plug 1 x Socket Note : Лемење со колофон.Ако лемење со лемење паста, таа мора да биде исчистена со слични течности.

Останатите карактеристики

Item Type:
Waterproof Connector
Material:
PA66 + PPS + Silica Gel + Copper
Application:
Widely used in communication equipment, instrumentation, computers, program controlled machine, alarm bridge electronic equipment, etc.
Shell Material:
PA66, PA6
Insulator:
Thermoplastic PPS (high temperature resistant 220℃).
Contact Material:
Copper (gold plated).
Connection Method:
Soldering (if solder paste is used, it must be cleaned).
Connection Method:
Threaded connection.
Head Size:
Approx. 28mm / 1.1in
Thread Specification:
M28 x 1.5mm / 0.1in (approx.)
Insulation Resistance:
2000MΩ
Copper Needle Diameter:
Approx. 3.6mm / 0.1in
Copper Pin Applicable Cable:
≤6mm²
Applicable Current:
45A
Applicable Voltage:
380V
Applicable Cables for Shell:
Φ12-14.5mm²
Plugging Times:
More than 500 times.
Operating Temperature Range:
-25℃ to 85℃.
Tightness:
Conform to IP68.  
Package List:
1 x Plug  :
1 x Socket :
Soldering with rosin. If soldered with solder paste, it must be cleaned with related fluids. :
Обновено

Слични понуди