.

.

New
Yealink Тимови Заверена Звучникот Безжична Bluetooth Звучник со Full Duplex Микрофон за Конференција Состанок CP700 CP900 Намалување на Шумот Home Office 360° Глас Пикап

Yealink Тимови Заверена Звучникот Безжична Bluetooth Звучник со Full Duplex Микрофон за Конференција Состанок CP700 CP900

DEN 3792.00

Тековен
Во продавницата

FULL-DUPLEX ЗВУЧНИКОТ : Што е Разликата Помеѓу Half Duplex и Full Duplex ? full duplex звучникот подесување овозможува повеќе корисници да комуницираат истовремено,a half duplex систем само им овозможува на едно лице да зборува во било кое дадено време.Само како воки-токи.Yealink CP700s Уникатен Аудио Алгоритам.Без Разлика Што Прилика Ќе Се Во Полн-Дуплекс Функција (Овозможува Повеќе Корисници Да Комуницираат Истовремено) Може да Ви Донесе Добра Интерактивно Искуство И Создаде Најдобар Конференциски Повик Искуство За Вас.Yealink CP700 Ви Обезбедува Со Вграден-Во Omnidirectional Микрофон Со Пренос на Далечина До 6.5 Инчи, Што Може да се Постигне 360° Глас Pick-Up.Дури и Ако Сте Во Голема Конференциска Сала, Може да Ви овозможи Со High-Definition Квалитет на Звукот за Да се Постигне Најдобар Глас Соработка.ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СООЧИ.Долго време се почести комуникација Обично отворен calling Sometimes бучни environment Less прекин во позадина.КАКО YEALINK ЗВУЧНИКОТ СЛУЖИ.Ултра-лесни за преземање или мобилен working Convenient USB приклучок и-play Intelligent отстранување на бучава и Bluetooth USB двојна врска на CP700 за интуитивен удобно аудио искуство.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди