.

.

New
Литиум Батерија Полнач, Стареењето Отпорни НИ Plug глобална напојување за AC100‑240V Напојување Адаптер Ниска Температура со Ладење Дупки за 4 Серија 12.8 V Батерии

Литиум Батерија Полнач, Стареењето Отпорни НИ Plug глобална напојување за AC100‑240V Напојување Адаптер Ниска Температура

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Повеќе Права : Со краток спој, во текот на струја, преоптоварување, во текот напон заштита функции, работата е побезбедно.ABS Школка : школката се состои од одлични АБС материјал, пламен retardant и отпорен на гребење, има добар анти-стареењето перформанси.За 4 Серија 12.8 V Батерија : AC адаптер за полнење е погодна за полнење 4 серија 12.8 V литиум батерија пакети, со силна practicability.Ниската Температура на Работа : Го полначот има ниска температурата на работа и е погодна за различни литиум батерија на полнење ситуации.Широк Напон Спектар : На адаптер има широк влезниот напон спектар и излез на 14.6 V 5 A, кој ги исполнува светски стандарди.Функција : 1. Широк Напон Спектар : На адаптер има широк влезниот напон спектар и излез на 14.6 V 5 A, кој ги исполнува светски стандарди.2. Повеќе Права : Со краток спој, во текот на струја, преоптоварување, во текот напон заштита функции, работата е побезбедно.3. За 4 Серија 12.8 V Батерија : AC адаптер за полнење е погодна за полнење 4 серија 12.8 V литиум батерија пакети, со силна practicability.4. ABS Школка : школката се состои од одлични АБС материјал, пламен retardant и отпорен на гребење, има добар анти-стареењето перформанси.5. Ниската Температура на Работа : Го полначот има ниска температурата на работа и е погодна за различни литиум батерија на полнење ситуации.Спецификација : Предмет Тип : Напојување Adapter Material : ABSModel : 14650 Input Напон : AC100-240 VPlug : НИ Приклучок Пакет Листа : 1 x Adapter Note : полначот само може да се наплаќаат 4 серија 12.8 V литиум батерија со капацитет на помалку од 60 Ah.Полнење батерии надвор од овој опсег може да ја оштети полнач.

Останатите карактеристики

Item Type:
Power Supply Adapter
Material:
ABS
Model:
14650
Input Voltage:
AC100-240V
Plug:
US Plug
Package List:
1 x Adapter :
The charger can only charge 4 series 12.8V lithium battery with a capacity of less than 60Ah. Charging batteries beyond this range may damage the charger. :
Обновено

Слични понуди