.

.

New
Осум & Боб Оригинални Eau de Parfum во Книга - 100 ml

Осум & Боб Оригинални Eau de Parfum во Книга - 100 ml

DEN 108.00

Тековен
Во продавницата

Најексклузивните парфем создаден од страна на Алберт Fouquet.Топ Белешки : Розев Бибер, Cardamom, Лимон.Срцето Белешки : Виолетова Лисја, Labdanum, Суво Дрво.База Белешки : Сандаловина, Килибар, Ветивер.Приказна : Алберт Fouquet, син на Parisian aristocrat, беше дел од елитните француски општество, во почетокот на дваесеттиот век и парфем познавач.Во една соба на горниот кат на семејството шато, Fouquet создадени и усовршени разни екстракти за своја лична употреба потпомогнати од страна на Philippe, семејниот батлер.Во социјални настани тој ќе изненади сите со исклучителна мирис што стана повеќе во побарувачката во рамките на ексклузивни социјална круг тој посетуваат.Сепак, Fouquet постојано ги отфрли предлозите на пазарот неговиот мирис.Една ноќ за време на неговиот летен одмор во 1937 година, на француската Ривиера (Côte d " azur), Алберт сретна и се качив на многу добро со еден млад Американски студент кој беше на турнеја низ Франција во конвертибилна : Џон Ф. К. во Рамките минути да се биде воведен, но напразно КЕНЕДИ беше воодушевена од суштината што Алберт носеше.Јован шарм и congeniality убедуваше Алберт да ја остави примерок од неговата келн со забелешка во хотел следното утро : "Во ова шише, ќе се најде цртичка на француски гламур дека вашиот Американската личност нема." На враќање од својот годишен одмор, Алберт доби писмо од Јован во U. S. заблагодарувајќи му се за вид гест и информирање на него на успех, неговиот парфем беше уживање меѓу неговите пријатели.Тој побара Алберт испрати осум примероци, "и ако вашиот производство овозможува, уште еден за Боб".Без целосно разбирање на барањето, Алберт одлучи да испрати кутија со доволно примероци на форумот на транспортните трошоци.Неговиот перфекционизам продолжи не само за мирис, но сè околу него.Тој не го пополните нарачка до Philippe се наоѓаат некои убави стаклени шишиња во Parisian аптека дека Алберт сметаат за погодни за неговата келн.Конечно, тој им наредил неколку кутии украсени со истата шема како кошула дека КЕНЕДИ бил облечен, кога тие се исполнети, а потоа се етикетирани шишиња и кутии со Џон е забавна барање : "ОСУМ+БОБ".Алберт беше изненаден неколку месеци подоцна, кога тој почнал да ги прима писма од Америка со барањата од разни Холивудски режисери, продуценти, и актери, како што се Cary Grant и Џејмс Стјуарт.Секој сака "ОСУМ+БОБ" келн тие имале очигледно откриени преку Џон е таткото, кој го одржува врски со познати ѕвезди, бидејќи на неговите претходни деловни потфати во филмската индустрија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди