.

.

New
Живеат со WDR Биг Бенд Келн

Живеат со WDR Биг Бенд Келн

DEN 360.00
DEN 407.52

Тековен
Во продавницата

Њујорк Гласови тим со WDR Биг Бенд Келн за Вокален Квартет прв целосен албум во живо и првата порака од Palmetto Евиденција.Помага да се одбележи петгодишнината 25 годишнината, Њујорк Гласови Живеат со WDR Биг Бенд Келн претставува нов материјал и гроздобер фаворити во богато обоени биг-бенд аранжмани со lauded ветеран Михаел Abene.Live албум произлегува од 2008 концерт во Келн, Германија, која е снимена како дел од 20-годишнината туринг од вокален квартет на Ким Nazarian, Лорен Kinhan, Darmon Meader и Петар Eldridge.Abene врши аце WDR (Западен германски Радио) Биг Бенд во програмата на свежо замислен поп стандарди, подмолна Њујорк Гласови оригинали, возљубени песни од Пол Симон и Annie Lennox, и како хип џез evergreens како Оливер Нелсон е "Украдена Моменти." Ја слави својата 25 годишнина во 2013 година, Њујорк Гласови е на Grammy Award-winning вокален ансамбл познати по нивните извонредност во џез и уметноста на група пеење.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди