.

.

New
Hoffritz Комерцијални германски Челик Филе Нож со Не се Лизга Справи за Домашна и Професионална Употреба, 6-Инчен, Морнарица

Hoffritz Комерцијални германски Челик Филе Нож со Не се Лизга Справи за Домашна и Професионална Употреба, 6-Инчен, Морнарица

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

ФИЛЕ СО ЛЕСНОТИЈА : На Hoffritz Филе Нож има полу-флексибилни сечилото така што ретко може да се намали на најтешките намалување на риба, месо и живина.ДОЛГОТРАЈНИ EDGE : Стручно се рачно изработени, со користење на полу-полиран, високо ниво на-јаглерод германски челик кој е појачани и зацврстен да се обезбеди траен раб.КВАЛИТЕТОТ на НОЖОТ : Овој нож е на жилет остар раб за професионални и квалитетни се намали во секое време.УДОБЕН ЗАФАТ : Овој нож е исклучително издржлив и ергономски најлон и силиконски рачка за удобно, не се лизга зафат.NSF ОДОБРЕН : NSF сертификација покажува дека овој нож е тестиран од страна на високо почитуван независни производ тестирање организација.Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО : Изградени да издржат најтешките кујни и е машина за миење садови безбедно, изработка на овој нож е лесно да се чисти.Изграден за перформанси и издржливост, Hoffritz комерцијални ножеви функција high-carbon германски челични ножеви со жилет остар раб, и силна, ергономски најлон и силиконски рачка за удобно, nonslip зафат.Оваа 6" Сина Филе, нож е специјално дизајнирана со тенко, флексибилно ножот за да лесно да се подготви риба за готвење.Машина за миење садови безбедно.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди