.

.

New
Мат Шминка База Буквар за Лице Sacelady Лице Буквар за Мрсна Кожа - Пора Minimizer, Масло Контрола Сочинуваат Буквар за да се Скрие Брчки и Фини Линии - без Суровост Козметика

Мат Шминка База Буквар за Лице Sacelady Лице Буквар за Мрсна Кожа - Пора Minimizer, Масло Контрола Сочинуваат Буквар за

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

MATTIFYING PRIMER : Нашата шминка буквар е лесен гел лосион формулиран со посебни ефект силикони, која brightens и салда тонот на кожата, добива масло-контрола ефект, промовира мазна текстура и creats невидлива, долго-траен природни мат финиш.ПОРА ГУМИЧКА : Нашата фондација буквар создава мазна платно и овозможува на вашата шминка остане сплетен и престој стави во текот на целиот ден.ДОЛГОТРАЈНИ : А свилен гел емулзија богати со природни состојки ја подобрува фондацијата или во прав апликација, правејќи ги држат во текот на целиот ден долго.НАЈДОБРИ ГЕЛ ШМИНКА ФОНДАЦИЈАТА PRIMER : Нашите про буквар е формулиран за моментално намалување на големината на порите и контролирање сјај за беспрекорна шминка на целиот ден, долго.Тоа содржи единствен транспарентен силиконски гел база и Витамин А, Ц & E, кој го подобрува природното и беспрекорна шминка.Лесни, Ophthalmologist тестирани, Дерматолог тестиран, Не-acnegenic, Погоден За сите типови на кожа.Тоа е најдобро да се соочи буквар за чувствителна кожа.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди