.

.

New
RT-TCZ Гориво Додатен Вратата Покрие Гас Капа Надворешност Додатоци За Jeep Wrangler JK & Неограничен 2007-2017(Ѕвезда)

RT-TCZ Гориво Додатен Вратата Покрие Гас Капа Надворешност Додатоци За Jeep Wrangler JK & Неограничен 2007-2017(Ѕвезда)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

ГАС КАПА и МАСКА - Соодветен за 2007 - 2017 Jeep Wrangler JK & Неограничен,2 вратата &4 вратата.Забелешка-Сите резервоарот за гориво капи треба да се отстрани taillight пред да ја инсталирате.Лесно да се инсталира-Без дупчење што се бара,Не-Заклучување,мазна вратата операција,и анти-корозија заврши,кој уникатни стилски дизајн му дава на вашиот Jeep Wrangler кул спортски изглед.Резервоар за гас Капа Покрие Вратата Гориво Додатен Вратата Отпорни на бензин, како и други опасни хемикалии.Направен од висок квалитет на тешки алуминиум материјал,добро се вклопува во резервоарот за гас капа .ФУНКЦИЈА се Применуваат за Капа и Маска за Jeep Wrangler JK & Неограничен број 4-Врата 2-Врата 2007-2016 Тоа му дава на вашиот Jeep Wrangler спортски изглед со додавање на уникатен тешки алуминиум Гориво Додатен Вратата Лесна инсталација,БЕЗ дупчење,БЕЗ расклопување,Без додавање,Непречено функционирање чувствуваат и анти-корозија заврши Отпорни на бензин и други опасни хемикалии Материјал од Супериорен алуминиумски легури со Висок Квалитет.Отпорен на корозија и вибрации отпорни Пакетот Вклучува 1*Гас Капа и Маска.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди