.

.

New
Трансфер Одбори Појас Слајд Тарнер Пренесување на Лизгачки Медицинско - Здравствени Кревет Материјали Пациентот Позиционирање Подлога за Стари лица

Трансфер Одбори Појас Слајд Тарнер Пренесување на Лизгачки Медицинско - Здравствени Кревет Материјали Пациентот Позиционирање

DEN 2396.88

Тековен
Во продавницата

★ Засилен шевови на рачки. 4 рачки за да помогне да се дистрибуираат на пациентите тежина рамномерно во текот, леснотија позиционирање и пренос на безбедноста. ★ Лесен трансфер појас го издржат тежината на 220 lb.Тежина капацитет и е издржлив доволно за чести повторна употреба. ★ Едноставен и лесен за да го користите за префрлување на пациентот од количка за кревет, автомобил, или на друг стол, помагање превртување тело или како седиште рампа за инвалидска количка. ★ Транспорт одбор појас за Медицински Транспорт,Здравство Кревет Пренесување,Секојдневно Живеење и Домашна Нега Мобилност Уреди, Погодни Стари лица, Bariatric Пациентот, со посебни потреби, Хендикеп. ★ Едноставен и лесен за користење тарнер подлога за префрлање на пациентот од креветот на друг кревет или стол, Но исто така лесно да флип на парализиран пациент тело, му помогне да ги избрише телото, се релаксира мускулите, што го грбот на кожата може да дишат чист воздух не распаѓање.Производ parameters Material : Оксфорд ткаенина, текстил појас, СТП кожа, железо buckle Size : 96x42cm Color : длабоко red Bearing капацитет : 80kg Weight : 1.7 kg Applicable луѓе : големи групи на луѓе со ограничена подвижност, Hemiplegia или парализа толпата, пациенти врзани за кревет, лицата со посебни потреби, итн.Употреба : се користи за нега и нега на пациентите, превртување, Над креветот, менувањето, движат нагоре и надолу по скалите, добивање на и надвор од автобус на Чекање за нега и грижа.★Дизајн карактеристики : 1. Мулти-цел : може да се користи на кревет или стол.2. Мулти-функција : да биде укината од страна на страна, може да биде укината од страна на рамо; може да биде укината од страна на една личност, може да биде укината од страна на две; може да биде укината од страна на седење, може да се крена★Пакет Included1 x Мулти-цел промена pad Please note If имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас директно и ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.Тоа трае 9-20 дена да испорача производот до вашите раце.ве молиме почекајте трпеливо.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди