.

.

New
icepc М. 2 2280 SSD NVMe NGFF Heatsink, Алуминиум Високи Перформанси Двострано Радијатор со коефициент на Топлинска Спроводливост Подлога за PCIE NVME М. 2 SSD или SATA М. 2 SSD PC Кулер

icepc М. 2 2280 SSD NVMe NGFF Heatsink, Алуминиум Високи Перформанси Двострано Радијатор со коефициент на Топлинска Спроводливост

DEN 311.76

Тековен
Во продавницата

Погоден за м.2 2280 NVMe NGFF SSD..Answer : ___________________________ Note : НЕ ОДГОВАРА PS5. Површината на heatsink е anodic sandblasted за спречување на корозија и ' рѓа,и не е лесно да се валкани.На heatsink е шант тип сите-алуминиум heatsink со вграден-во термички проводници силикони подлога,која може брзо ослободување на топлина за да се избегне прегревање и го успори работата на SSD.На heatsink има склони воздух водич структура, што е повеќе погоден за воздух оџакот на шасијата,и брзо може да се земе топлината на SSD.Неговите компактни димензии, исто така, има подобра компатибилност.Не само на врвот на heatsink може да прахосвам топлина,но дното дупка исто така, може да направите ова,па на heatsink може да потрае повеќе топлина брзо.Добредојдовте на icepc.Производ Функција : На heatsink е направен на сите алуминиум,anodic sandblasted,и има воздух склони правец водич структура дизајн,што е повеќе погоден за воздух оџакот на шасијата и ослободување на топлина на SSD побрзо.Во прилог,на heatsink има мини големина, така што има подобра компатибилност.Радијатор е шант радијатор со вграден-во термички силика гел подлога,која може брзо да спроведуваат топлина и да се избегне прегревање предизвикува SSD да се забави.Површината била третирана со анодна песок експлозија за спречување на корозија и ' рѓа,и тоа не е лесно да се биде soiled.Не само на врвот може да прахосвам топлина,но исто така дупки на дното може да го стори тоа,што може брзо ослободување на топлина.Спецификација на производот : Предмет Тип : М. 2 2280 SSD Heatsink Material : Aluminum Size : 76x24x15mm/2.9x0.9x0.5in(Прибл.) Боја : Како на сликата shown Quantity : 1 Set Package вклучени(Нема мало пакет) : 1 x Heatsink1 x Screwdriver3 x Термички Pad7 x Завртки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди