.

.

New
PuraShield HEPA Плус Прочистувач на Воздух - H14 HEPA, Активиран Јаглерод, PuraWard Филтри - Промени на Воздухот во Прибл. 500 квадратни ft Соба на Секои 15 мин. - ги Отстранува Чад, Алер?

PuraShield HEPA Плус Прочистувач на Воздух - H14 HEPA, Активиран Јаглерод, PuraWard Филтри - Промени на Воздухот во Прибл.

DEN 14376.00

Тековен
Во продавницата

ПОЧИСТ ВОЗДУХ ВО МИНУТИ : HEPA Плус носи моќен, 360-степен циркулацијата на воздух и прочистување на вашиот простор, чистење 250 кубни метри на воздухот во минута, што значи потребно е само ~15 минути за да се филтрираат сите на воздухот во 500 квадратни ft сала*.Ги ОТСТРАНУВА ШТЕТНИ AEROSOLS : На H14 HEPA филтер слој во HEPA Плус прочистувач на воздух отстранува 99.98% од штетни 0.3-micron aerosols од воздух** — и тоа е само еден од своите четири филтри.ЧЕТИРИ-СЛОЈ ФИЛТРАЦИЈА : HEPA Плус е исто така опремен со активниот јаглен филтер слој дека стапици штетни гасни загадувачи и Pura Ward филтер слој заштитени од многу вируси, бактерии и мувла користење на бакар и сребро***.МИР НА УМОТ, ПЛУС ПОГОДНОСТ : Вклучувајќи четири-слој за еднократна употреба филтер кертриџ со 6+ месец филтер живот, HEPA Плус се одликува со лесен, компактен дизајн со рициново тркала за преносни прочистување на воздухот.Pura Shield е создадена од страна на пазарот лидери во молекуларна филтрација.Purafil става 50 години на доверливи лидерство и експерт инженеринг зад сето тоа создава — сите со цел да го направи светот побезбеден, поздрав и попродуктивни.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди