.

.

New
Belimo AFBUP Амортизерите Actuator, On/Off, Пролет се Врати, Нема Помошни Прекинувач, 3', 18 Ga Апаратот Кабел, 1/2 Канал Конектор, 24 да 240 Vac

Belimo AFBUP Амортизерите Actuator, On/Off, Пролет се Врати, Нема Помошни Прекинувач, 3', 18 Ga Апаратот Кабел, 1/2 Канал

DEN 6288.00

Тековен
Во продавницата

Пролет се врати.За вклучување/исклучување, не успеваат-безбедно контрола на апсорбери во hvac систем. Од 24 до 240 vac.Земја на потекло : сад.На Afb И Afx Серија Активатори Се Обезбеди Вистинска Пролет Се Врати Операција За Сигурен Failsafe Апликација И Позитивни Блиску Надвор На Воздух Тесни Апсорбери.На Пролет Се Врати Систем Обезбедува Константен Вртежен Момент На Амортизерите Со И Без, Моќ Применува На Actuator.На Afb И Afx Серија Обезбедува 95° На Ротација И Е Предвидено Со Дипломирал Позиција Индикатор Покажува 0° До 95°.На Actuator Може Да Биде Во Застој Насекаде Во Неговата Нормална Ротација Без Потреба На Механичка Крајот Прекинувачи.На Afbup-S И Afxup-S Верзии Се Предвидени Со Две Вграден Помошни Прекинувачи.Овие Spdt Ќе Се Обезбеди Безбедност Interfacing Или Сигнализација, На Пример, За Фан Startup.На Префрлување Функција На Пропадне-Безбедна Позиција Е Фиксирана На +10°, На Други Вклучите Функцијата Е Прилагодлив Помеѓу +10° До +90°.На Afbup, Afbup-S, Afxup И Afxup-S Actuator Е Предаден На +5° (5° Од Целосно Пропадне-Safe) Да Обезбеди Автоматско Компресија Против Амортизерите Дихтунзи За Тесни Shut-Off.Направен во сад.Произведени од страна Belimo Воздух Контроли.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди