.

.

New
Ѕидот Светилка Модерна Водоотпорен отворен Долго Лента LED ѕид светилка IP65 Ѕид Светлина Градина тремот допир вклучите Светлото 110V 220V Sconce Luminaire надвор светлина ( Боја

Ѕидот Светилка Модерна Водоотпорен отворен Долго Лента LED ѕид светилка IP65 Ѕид Светлина Градина тремот допир вклучите

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Dltmysh.High-end Led Ѕид Светлина : Ова доведе ѕид светлата е направен од висок квалитет на чист алуминиум светилка сопственикот и акрил светлина школка, висока tranparancy, без блиц, мека осветлување, не оксидација, издржливи.Погодна за секој стил соби за декорација.Високо-квалитетни LED чипови, нагоре и надолу се стави и осветлување на поголем простор.Ниска потрошувачка на енергија и заштеда на енергија, совршени за дневна соба, спална соба, купатило, ходник, балкон, скалите, патека, патио и така натаму.Тешко Жичен Модерна спалната соба led ѕид светла, трајни и фантастична.Топло бела светлина, може да се направи светла атмосфера.топло и удобно.Зрачењето Област : 5㎡ -15㎡ секоја светлина.Лесна Инсталација:Можете да го инсталирате без сложени процедури, но за вашата безбедност, ние препорачуваме да се инсталира следат професионално насочување.Модерната Водоотпорен отворен Долго Лента LED ѕид светилка IP65 Алуминиумски Ѕиден Светлина Градина тремот Sconce Светлина 110 V 220 V Sconce Luminaire1. Чип : SMD 2835 chip2. Светлината емитуваат : Топло Бела, Cood Бела и светлината dimmable3. Бои : Black4. Напон : AC85-265 V5.прекинувач : не вклучувајте/допир switch6. Животен век : >50,000 Hours7. IP65, Водоотпорен Големина Спецификација : 30cm : 8 W 60cm : 16 W 80см : 32 W 120cm : 48 W 150cm : 60 W 170cm : 70 W 200cm : 80 W 240cm : 90 W.

Останатите карактеристики

30cm:
8W 60cm
Обновено

Слични понуди