.

.

New
Замена Лого, NKI80/25 Игли Валчести Имајќи 80x110x25 mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен NKI 80/25 Имајќи

Замена Лого, NKI80/25 Игли Валчести Имајќи 80x110x25 mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.Снабдување квалитет гаранција со професионална услуга.Со цел зачувај вашето време ,ве Молиме проверете со вашиот број на моделот пред да нарачате.Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.Структура & introduction Solid Јака игли валчести bearing The солидна јака игли валчести имајќи има компактна структура, мал радијална големина и големи оптоварување капацитет на носивост.Тоа е погоден за деловите од кои радијалната вкупната големина е ограничен.Тоа е исто така широко се применува во ситуација каде што вратило или домување има занишан движење.Во принцип, игли валчести имајќи само withstands радијалната оптоварување, не axial оптоварување.Кога се вратило има axial оптоварување, тоа може да се користи во комбинација со други лежишта.Сепак, тоа не се ограничи axial промена на окно или домување.На ограничување на ротациона брзина на игли валчести имајќи е помал.Во високата ротациона брзина на главната машина, на игли валчести со имајќи кафезот ќе бидат избрани колку што е можно.Во сочувство со други типови на игли валчести лежишта, според ситуацијата на истиот радијална големината, игли валчести имајќи има големи оптоварување капацитет на носивост и висока цврстина, но има висок триење вртежен момент.Овој вид на лого има многу серија, со различна структура и големина.Тоа е побарано цврстина, обработка на точноста и површина грубост на вратило весник површината и возен површината на надворешниот домување се исти како оние на јаката на лого.Како и за игли валчести со G2 класа, дијаметарот се движи во рамките на 2µm во група.Освен целосна дополнуваат игли валчести лежишта, тие имаат цврсти кафези, кои може да се правилно водење на паралелни оска линија на игли валчести.Враќање може да биде губење време.ве молиме потврдете го објектот пред да нарачате.Ако сте примиле скршени, оштетен објект.бесплатни го замени.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди