.

.

New
ИНА IR35X42X20.5 Игли Валчести Имајќи го Внатрешниот Прстен, Прецизност Земјата, Метрички, 35mm ID, 42mm OD, 20.5 mm Ширина

ИНА IR35X42X20.5 Игли Валчести Имајќи го Внатрешниот Прстен, Прецизност Земјата, Метрички, 35mm ID, 42mm OD, 20.5 mm Ширина

DEN 146.88

Тековен
Во продавницата

Внатрешниот прстен да се обезбеди појачани и прецизност земјата raceway за игли валчести имајќи.Користење со ИНА прецизност игли валчести лежишта и игли валчести и кафез собранија (се продава одделно).Ги исполнува упатствата за стандард DIN 711. Земја на потекло : сад.Оваа ИНА IR Серија прецизност земјата внатрешниот прстен служи како внатрешен ролери raceway во апликации каде вратило не може да се користи како raceway, и се користи со ИНА прецизност игли валчести лежишта и игли валчести и кафез собранија.Таа е направена од челик, прекалени дека е прецизност земјата според Германскиот Институт за Normung стандард DIN 620. Оваа ИНА внатрешниот прстен е додаток за користење со употреба со ИНА игли валчести лежишта и игли валчести и кафез собранија, кои се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите.Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Валчести лежишта може да се отвори на двата краја (на окно може да помине низ) или open (отвори) на едниот крај и затворени за другите.Отворен крај може да бидат запечатени или заштитени за да се заштити поаѓајќи од цврсти нечистотии и влага дека може да го намали својот животен век.Ако крај е затворен, запечатување компонента е еластомер усна дека контакти вратило.Ако тоа се заштитени, со оклопна е не-контакт усна, обично направени од метал.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.ИНА произведува лагери за автомобилската и индустриски апликации.Компанијата е дел од Schaeffler Група, основана во 1946 година во Herzogenaurach, Германија, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001 : 2008 и TS 16949 : 2009 за обезбедување на квалитетот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди