.

.

New
Задави Inductors Избрани за Полнење, Трајни 145Pcs Inductor 10uH-10mH Kightweight за Електроника Индустрија Индустриска Електрични

Задави Inductors Избрани за Полнење, Трајни 145Pcs Inductor 10uH-10mH Kightweight за Електроника Индустрија Индустриска

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

145 парчиња на inductors во 12 вредности може да ги задоволи општите потреби.Мали дистрибуирани capacitance и висок само-резонанца фреквенција.Мала вертикална inductors зафаќаат помалку простор.Со посебен водич pin структура, не е лесно да се произведе отворено коло феномен.Заштитени со ПВЦ или УЛ цевка. 1. Мала вертикална inductors зафаќаат помалку простор. 2. Мали дистрибуирани capacitance и висок само-резонанца фреквенција. 3. Со посебен водич pin структура, не е лесно да се произведе отворено коло феномен. 4. Заштитени со ПВЦ или УЛ цевка. 5. 145 парчиња на inductors во 12 вредности може да ги задоволи општите потреби.Спецификации : Количина : 145pcs Работна температура : 20-80℃ Тежина : Околу. 192g Inductance Големина(Dx L-мм) Боја Количество 10uh 4*6 Сина 20 100uh 4*6 Црна 20 220uh 4*6 Црна 20 10uh 8*10 Црна 10 1uh 6*8 Црна 10 4.7 ух 6*8 Црна 10 15uh 6*8 Црна 10 1mh 8*10 Црна 10 33uh 6*8 Црна 10 150uh 6*8 Црна 10 1000uh 6*8 Црна 10 10mh 10*16 Црна 5 Пакетот Вклучува : 145 x Inductors .

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди