.

.

New
Одделот 56 Дикенс Село Додатоци Патот Одговара за Крал Figurine, 2.3 Инчен, Multicolor

Одделот 56 Дикенс Село Додатоци Патот Одговара за Крал Figurine, 2.3 Инчен, Multicolor

DEN 609.60

Тековен
Во продавницата

ОДДЕЛОТ 56 FIGURINE : од Дикенс Село Серија.КООРДИНАТИ : со нашата "Mulberry Портата Куќа" осветлена градење (ASIN B084 D7 WG15).РАЧНО НАПРАВЕНА од високо-квалитетни порцелански материјали.РАКА-НАСЛИКАНИ : со сложена детали.ДИМЕНЗИИ : 2.7 2.3 x x 2.3 инчи.Добредојдовте на Викторијанска Англија, каде што познатиот автор Чарлс Дикенс, пораснав и се постави многу од неговите исконски приказни.Сега се различни и жив стил на Дикенс и неговиот свет може да биде дел од вашето село преку елаборат украси од министерството 56. На гарднер работи напорно за да бидете сигурни дека сè е совршено, без разлика кој посети за време на празниците.Ова село додаток е рачно направена и рака-насликани од порцелан.За Одделот 56 : За 40 години, Оддел 56 е создавање на одмор традиции се пренесува од генерација на генерација.Возбудата на сезона доаѓа дома со intricately детални села од подесувањата кои ги инспирира имагинација.Прошетка низ мал Американски град, уживаат во прошетка со Чарлс Дикенс, или посетете Дедо мраз во Северниот Пол.Нашиот накит и фигурини се создаде дури и повеќе можности да шират добри желби за време на најсреќниот период од годината.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди