.

.

New
Nalgene 2401-0500 Економија се Мијат Шише, ПЕНП, 500mL (Пакување од 6)

Nalgene 2401-0500 Економија се Мијат Шише, ПЕНП, 500mL (Пакување од 6)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

На LDPE (ниска густина полиетилен) и телото е лесен, флексибилен и адаптибилен, има нетранспарентно боја, и се противи на влијанието, стрес пукнатини, и влага апсорпција.Ова шише е погодна за чување и транспорт на labware перење решенија.Полипропилен завртка затворање со своето аглеста матични и да подготви цевка моделирани во едно парче за истекување-доказ апликации.Лабораторија шише ентериери, капи, и капаци, често се наредени со заштитен материјал.Лабораторија шишиња се погодни за употреба во хемијата и биологијата апликации, како и во фармацевтската и научно тестирање.Бостон тркалезна форма за апликации кои бараат заоблени тело, краток врат, и тесен устата за чување на течни примероци и решенија, и суви материјали.Капацитетот се однесува на течност износ одржи од лабораторија шише, и најчесто се мери во milliliters (m L) и литри (l), а понекогаш и во унци (оз).Компанијата, основана во 1995 година, е со седиште во Rochester, NY.LDPE тело за флексибилност, еластичност и влијание, стрес-пукање, и отпорност на влага, и е лесен.Лабораторија шишиња се користат за складирање, задржете, и се меша течности, прашоци и други супстанции во широк спектар на научни индустрии.Spout може да се намали за да се зголеми протокот на перење решение.Оваа Nalgene Бостон круг миење шише има LDPE тело, полипропилен завртка затворање, и spout кои може да се намали.Нејзините Бостон тркалезна форма се користи за апликации кои бараат заоблени тело, краток врат, и тесен устата за чување на течни примероци, растворувачи и употреба на хемикалии, и суви материјали.Капи и капаци помош печат шишиња за да се спречи решенија од одлевање.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди