.

.

New
Вежба Америка 19.50 mm High Speed Челик Вежба Малку, DWDMM Серија

Вежба Америка 19.50 mm High Speed Челик Вежба Малку, DWDMM Серија

DEN 177.60

Тековен
Во продавницата

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Идеален за производство, одржување или преносни дупчење работни места.Вежба Америка црна оксид серија голема брзина вежба малку е сигурен, општа намена вежба дизајниран да се изврши во широка палета на материјали во железо и челик семејства.Идеален за производство, одржување или преносни дупчење работни места.Површината се третира со триење-отпорни црна оксид.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Круг shanks овозможи употреба со широк var.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди