.

.

New
Pelican Воздух 1555 Случај Со TrekPak Dividers (Црна)

Pelican Воздух 1555 Случај Со TrekPak Dividers (Црна)

DEN 8208.00

Тековен
Во продавницата

Надворешните Димензии (LWD Инчи) : 24.76 x 15.46 x 8.24. Внатрешни Димензии(L X W X D) : 23.00" x 12.75" x 7.50" (58.4 x 32.4 x 19.1 cm).Врз основа на популарни Pelican 1520 Случај и сега 40% полесен од други полимерни случаи со Pelican е лесен HPX смола.Вклучува Pelican е Доживотна Гаранција.Crushproof, dustproof, со вдп о-прстен заптивка и автоматска чистка вентил кој се распределува воздушниот притисок во внатрешноста на случајот.Карактеристики двојно-фрли брави, од не ' рѓосувачки челик hasp заштитници, гума overmolded рачки, и на држачот за на предната страна или сместувањето.На Pelican Воздухот е 28% полесен од својот еквивалент, и до 40% полесен од други полимерни случаи.Pelican Воздух случаи, ќе го олеснат носивост на посветени професионалци и авантуристи ширум светот кои се утврдени за промена на игра.Pelican Воздух случаи се први во серијата на извонредни иновации инженерните од Pelican, пионерите на заштитна случаи.За над 40 години Pelican има осмислена и направена од највлијателните заштитна случаи во светот, и ние сме само за да започнете.Со лансирањето на Pelican Воздушна линија на случаи, ние сме редефинирање на иднината на заштита со извонреден унија на лесни и тешки.На Pelican Воздух случај е дизајниран да се намали телесната тежина без компромитирање на издржливост.Нашите инженери револуција заштитник случај со намалување на структурните отпад, додека зачувување Pelican е легендарниот стандарди на сила.Во развој за години, дизајнерскиот тим соочат со предизвикот на статус кво да се "add леснотија" во секој детал.Тука се некои важни причини зошто Pelican Воздух случаи се двете силни и светлина : Моделирани од следната генерација на Pelican е лесен HPX смола, комерцијален формула која што одбиените топки без да се прекрши Саќе структурни елементи кои се, всушност, посилна од цврст полимер материјал Супер-беспомошна "комплетна кутија" делови конструиран за да се создаде шупливи делови.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди