.

.

New
Бебе Сонцето Шапка Деца Деца Широк Обод Заштита Од Сонце Капи Детска Плажа Бански Кофа Капа

Бебе Сонцето Шапка Деца Деца Широк Обод Заштита Од Сонце Капи Детска Плажа Бански Кофа Капа

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

100% Памук.ЗАШТИТА од СОНЦЕ : широк обод сонцето шапка нијанси на вашите скапоцени малку еден лицето, ушите, вратот и од груби сонцето, што значи повеќе време за да се има забава на сонце.ПРИЛАГОДЛИВ : брадата рака се прилагодливи за да се лесно да се создаде најдобар, Брадата рака функција помага да се осигура дека бебето сонцето шапка останува заштитена кога windy.ГОЛЕМИНИ : Капа обемот sizes18.9" (3-12М), 19.7" (12-24 M), 20.5"(2-4 Years), ве Молиме проверете слика за големината детали.Возраста е само за референца, можете да изберете големината според вашето бебе главата дебелина.ЛЕСНО НОСЕЊЕ : мала тежина и лесно да се свитка да се вклопат во џеб.Лесно складирање, но патуваат пријателски.За секојдневна употреба, шета на плажа, риболов, пешачењето и така натаму.МОДЕРЕН : Широк обод бебе заштита од сонце шапка е совршен додаток за вас.Удобно, екстра мека обвивка & шарени дизајн, совршено за целодневно носење.Дише материјал чува бебето кул.А) Шапка турнеја за 18.9 во(48cm).Тоа е одговара за бебиња 3-12 месеци.Б) Капа турнеја за 19.7 во(50cm).Тоа е одговара за бебиња 12-24 месеци.В) Шапка турнеја за 20.5 во(52cm).Тоа е одговара за бебиња 2-4 години.Широк обод бебе заштита од сонце шапка е совршен додаток за вас.Удобно, екстра мека обвивка & шарени дизајн, совршено за целодневно носење.Дише материјал чува бебето кул.Направени од највисоко оценет, UPF 50+ сонце заштитни памук и полиестер ткаенина која блокира до 98% од UVA и UVB Зраци.Мала тежина и лесно да се свитка, преносни за лесен за складирање и патување, prefect за шета на плажа,риболов, пешачењето, патување, кампување, пловењето и сл.Upeilxd Сонцето Капи се дизајнирани да расте!Вие можете безбедно големина нагоре.Совршено се вклопуваат се увери како секој шапка има целосно прилагодливи брадата drawstrings.Нашето Сонце Капи ќе се обезбеди одлично се вклопуваат во текот на повеќе сезони како вашиот малку еден расте и расте.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди