.

.

New
Timilge Покривот Рек Крстот Барови Товар на Превозникот Црни Алуминиумски Багаж Полици за 2007-2021 Wrangler JK Л Неограничен 2 4 Вратата Гладијатор JT Само Тешко Врвот

Timilge Покривот Рек Крстот Барови Товар на Превозникот Црни Алуминиумски Багаж Полици за 2007-2021 Wrangler JK Л Неограничен

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

FITMENT - Дизајн за 2007-2018 JK JKU,2018-2021 Л JLU,2020+ Гладијатор JT(само за тешко врвот wrangler со капе железнички не се користи за мека врвот без олук железница).КАПАЦИТЕТ - На капацитет за збир (2) од овие барови се 88 кг,погодни за light off-road употреба.Постојат 2 различни должина crossbars,на задните crossbar е подолг од предната страна(Пред : 50.1" Задните : 50.9").МАТЕРИЈАЛ - Алуминиумска легура материјал, силна товарот капацитет, висока температура отпор, отпорност на корозија и ' рѓа отпор, може да се користи за долго време во различни средини.ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА - Тоа може да се користи заедно со покривот кутија, покривот багаж рамка,кајак багажник,Тоа обезбедува основа за да патуваат полесно да се носат багаж,велосипеди,snowboards,канута и кајаци.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Без дупчење или сечење е потребно,супер лесна инсталација со монтажа на ветер : олук на хард врвот.Големина : оем стил,големина и јазот одговара,добар квалитет на Производот Количина : 1 Сет ( 2 Корен Покривот Рек+Инсталација на Додатоци ) ( Производ треба фитинзи инсталиран, ние ќе бидат опремени со комплетна галантерија во рамките на парцела превозот ) Покривот Рек Боја : црна Производ Тежина : Околу 13lbs Сосема Нов Алуминиум Материјал : gurantees одличен анти - топлина , анти-киселина,анти-сол,анти-корозија,продолжување на животниот век и понатаму Лесно се инсталира : предмети е многу лесно да го инсталирате, Не треба ударна дупка,многу лесно, не боли да автомобил.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди