.

.

New
Tabriz Сина Cardstock Хартија - 8.5 x 11 инчен Премија од 100 lb. Кавер - 25 Листови од Cardstock Магацин

Tabriz Сина Cardstock Хартија - 8.5 x 11 инчен Премија од 100 lb. Кавер - 25 Листови од Cardstock Магацин

DEN 354.96

Тековен
Во продавницата

100 lb/270 gsm тешка категорија - 8.5" x 11" - 25 листови.Цврсто јадро и истиот убава боја од двете страни, суптилни антички мат финиш.Премиум архивски квалитет, светло-брзо, lignin и киселина слободни.Лесно да се постигне и да се свитка, намалување на чисто со рака или со машина за користење на поставки и ножеви за тешки cardstock; печатење бара печатач со тешки cardstock способност.Совршен за картички, покани, соопштенија, scrapbooking, се меша медиуми и повеќе.Над 35 бои солидна основни бои на палета на уникатен нијанси.Суптилна антички vellum текстура дава оваа cardstock одреден тактилни квалитетот додека се ' уште се смета за релативно мазна.Различни видови на придонеси во рамките на овој cardstock линија е незаменлива и ќе ја напушти сте во потрага по начини да се користат секоја убава тон!.Произведени во велика БРИТАНИЈА од страна на магистерски труд на одлуки на Џејмс Cropper САЛАДИН.Ние професионално фотографија на сите тестови за да се обезбеди најдобри застапеност на боја е можно, сепак, компјутер и мобилен уред екрани може да не се прикаже вистинската боја.Ние препорачуваме купување мала количина или побарај боја своч кога боја појавување е потребно за голем проект.Ова е 100 lb.во тешка категорија ги покрие cardstock дека е компатибилен печатач под услов печатач способности да се приспособат на тежина и дебелина на хартија.Види Хартија Тежина Водич.Поради многу марки и модели на печатачи на пазарот, не можеме да бидеме одговорни за печатење резултати.Тестирање пред да се купување на големи количини се препорачува.Види ја нашата продавница Хартија 101 страници за совети на хартија тежина, напад, виткање, печатење и сечење вашиот труд. Се надеваме дека информациите подолу е корисно при изборот на хартија за вашиот следен проект.Над 35 бои солидна основни бои на палета на уникатен hues A суптилни антички vellum текстура дава оваа cardstock одреден тактилни квалитетот додека се ' уште се смета за релативно мазна.Различни видови на придонеси во рамките на овој cardstock линија е незаменлива и ќе ја напушти сте во потрага по начини да се користат секоја убава тон!Произведени во велика БРИТАНИЈА од страна на магистерски труд на одлуки на Џејмс Cropper САЛАДИН.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди