.

.

New
Здраво-Лифт Џек ХЛ-605 60 Црвено Сите Фрлија Џек

Здраво-Лифт Џек ХЛ-605 60 Црвено Сите Фрлија Џек

DEN 1709.76

Тековен
Во продавницата

На Hi-Лифт 48 инчи сите фрлија џек е изградена со леано железо компоненти за крајната сила и издржливост.Здраво-Лифт Приклучоци се само сите резервни приклучоци произведен во светот.Топ крик конектор стегачот и прав обложени заврши со поцинкувана хардвер стандард на сите приклучоци.Две парче справи и вдлабнатиот дел е издржлив и сигурен.Безбедни за употреба на информации налепници, вклучувајќи оценет оптоварување детали и оперативни инструкции, стави да се справи.За поголема безбедност, на сите, Здраво-Лифт приклучоци се опремени со смолкнување болт, која го спречува враќањето на џек да се користи на носивост поголема од 7.000 фунти.На Hi-Лифт 48 инчи сите фрлија џек е изградена со леано железо компоненти за крајната сила и издржливост.Здраво-Лифт Приклучоци се само сите резервни приклучоци произведен во светот.Со над 100 години, од квалитетот, Hi-Лифт Џек е солиден, повеќенаменска џек што ве става во командата на ситуации кои бараат укинување, туркање, влечење, winching и стегање.Иако светлина во тежина и лесен за маневрирање, на Hi-Лифт Џек нуди номинална носивост на 4,660 фунти (2114kg) и тестирани капацитет од 7.000 фунти (3175kg), постигнувајќи 150% безбедноста фактор.Нашите приклучоци се дизајнирани да ви помогне да преживее во најсложените ситуации - без разлика дали сте во Moab пустината кањоните, Велшкиот планини, џунглата или farmlands на Индијана.Со полн спектар на специјално дизајнирани додатоци, на Hi-Лифт џек е само за најпознатите разноврсна дел од off-возење, земјоделство, авто обнова на опрема може да се купи.Кога нејзините тешки ситуација, алатка имале подобар биде Здраво-Лифт!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди