.

.

New
Томас Eagleton - Autograph Писмо Потпишано 12/05/1975

Томас Eagleton - Autograph Писмо Потпишано 12/05/1975

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.ТОМАС EAGLETON.ПРАШУВАМ : "Том Eagleton" како U. S. Сенаторот од Мисури, 1p, 5¼x6¾.Вашингтон, D.C., 1975 декември 5. На сад Сенатот меморандуми за "Почитуван Г-дин Коцка".Во целост : "Под посебен капак јас сум праќаш momento (псо).Јас не испрати Божиќ картички.Јас ќе ја искористам оваа можност да им посакам на вас и вашето семејство е Среќен Божиќ и казна Нова Година во 1976 година. Со почит".Eagleton беше U. S. Сенаторот од Мисури од 1968-1987. На 13 јули 1972 година, во Демократската Национална Конвенција во Мајами Бич, Мисури Сенаторот Томас Френсис Eagleton (1929-2007) беше избран како Јужна Дакота, Сенаторот Џорџ Mc Govern е кандидат за потпретседател.Дванаесет дена подоцна, Eagleton откри тој беше подложен електричен шок терапија за депресија во два наврати.На јули 31, Сенаторот Mc Govern праша Eagleton да се повлече среде национална дебата во текот на неговата здравствена состојба.Р.Сарџент Shriver, поранешен Мировен Корпус Директор и починатиот Претседател Кенеди брат-во-закон, беше именуван од страна на Демократскиот Национален Комитет да се замени Eagleton како Заменик Претседателски кандидат.И покрај неговата здравствена заболувања, Eagleton живееле на возраст 77. Малку creased.Лесно soiled во празно граници, светлина на хартија клип впечаток и ' рѓа дамка на горната маргина, допирање влијаеше враќање адреса, и светлината хартија клип марка на средината на десната маргина.Генерално, парична казна состојба. - Ве молиме да не контактирате доколку имате какви било прашања или да бара дополнителни информации.HFSID 226106.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди