.

.

New
Chicco Fit4 4-во-1 Конвертибилна столче | Најлесен Сите-во-Едно од Бебе да Бустер | 10 Години на Употреба - Оникс

Chicco Fit4 4-во-1 Конвертибилна столче | Најлесен Сите-во-Едно од Бебе да Бустер | 10 Години на Употреба - Оникс

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

НАЈЛЕСЕН СИТЕ-ВО-ЕДНО ДА се ИНСТАЛИРА ПРАВИЛНО Chicco-ексклузивни инсталација функции, вклучувајќи Recline Sure израмнување систем, Ride Right меур нивоа, сила-множење Super Cinch LATCH tightener и Lock Sure појас-затегнување систем комбинираат за да се направи Fit4 најлесен сите-во-едно столче да се инсталира правилно.Доверлив, лесен-за-користење инсталација и безбедносни карактеристики, уникатен Chicco се комбинираат со иновативни 4-фаза Fit Kit Систем, за крајна практичноста и мир на умот како што вашето бебе расте до возраст од десет.Најлесен сите-во-едно столче да се инсталира правилно, благодарение на Chicco-ексклузивни инсталација функции, вклучувајќи Recline Sure израмнување систем, Ride Right меур нивоа, сила-множење Super Cinch LATCH tightener и Lock Sure појас-затегнување систем.FIT4 ЕДЕН ДЕН ЗА ГОДИНА, ДЕСЕТ На Chicco Fit4 4-во-1 Конвертибилна столче, со цел да се испорача премиер детето одговара и удобност во секоја единствена сцена, го прави лесно да се правилно обезбедување на вашето дете од раѓањето, преку голем дете бустер.Во комбинација со 10-позиција за лесно прилагодување потпирачи за глава и 9 recline позиции, вашето дете ќе се возеше во удобноста како тие растат, правилно обезбедени во секоја фаза.10-позиција потпирачи за глава се прилагодува во висина истовремено со 5-точка подигнат да се сместат максимум раст, за најдобар во класа заштита од раѓање преку бустер.Дизајниран да овозможи премиер детето одговара и удобност во секоја единствена сцена, Fit4 го прави лесно да се правилно обезбедување на вашето дете од раѓањето, преку голем дете бустер за врвен комфор, удобност и мир на умот како што вашето бебе расте до возраст од десет.Како вашето дете расте, скенирање на QR Кодот на страната на столче или посетете Fit4 Stages за брзо и лесно фаза на транзиција инструкции – онлајн помош од Chicco таму да им помогне водич секој чекор од патот.ЕДЕН АВТОМОБИЛ СЕДИШТЕТО - 4 ФАЗИ ДА се зголеми На 4-Фаза Fit Kit Системот обезбедува оптимален се вклопуваат и удобност преку мулти-изведена конструкција и лесен-за-отстранете слоеви, давање на повеќе простор за расте преку секоја единствена сцена.ЗАШТИТА ВО СЕКОЈА ФАЗА Duo Guard страна влијание заштита нуди два слоеви на заштита со челик-засилен рамка и EPS енергија-апсорбирање на пена околу главата и торзото во текот на секоја фаза. 4-Фаза Fit Kit Системот обезбедува оптимален се вклопуваат и удобност преку мулти-изведена конструкција и лесен-за-отстранете слоеви, давање на повеќе простор за расте преку секоја единствена сцена.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди