.

.

New
SHANGYAN Безбедносна Камера Соларен Погон,IP Камера Отворено 1080P 4G Безжична Куршум Камера IP66 Водоотпорен Соларни Безбедносна Камера Smart паркинг (Надворешен Надзор

SHANGYAN Безбедносна Камера Соларен Погон,IP Камера Отворено 1080P 4G Безжична Куршум Камера IP66 Водоотпорен Соларни Безбедносна

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

1080 P HD Ден Ноќ Видео Спогодба : безбедносната камера има резолуција од 1920 x 1080 P, со 8 инфрацрвени ноќ визија светла за да се обезбеди јасно монохроматски слики во рамките на 10-15 метри, вградените звучници за звук и да ви помогне да се разбере ситуацијата.Соларни Полнење Waterproof The : безжична камера е напојуван со соларна енергија и може да се управува нормално во текот на целиот ден, телото има IP66 водоотпорен одделение, може да работи дури и во врнежлив ден, не грижете се за лоши временски услови.ПИР Движење Откривање на Аларми : Динамика во рамките на 10 метри, ќе се разбудам на камерата за да снимате видео клип и испрати предупредување до сите додаде уреди за да го видите видео истовремено, помагајќи им подобро да се разбере вашиот дом, канцеларија, продавница. 4 G целосна Netcom high-speed мрежа : далечински мониторинг без широкопојасен интернет мрежата.Вграден-во индустриски одделение 4 G интернет модул со камерата може да се далечински набљудуван преку мобилен телефон со sim картичката.Напредно Движење Откривање; Вграден во напредни висока технологија, сензор за движење кој се овозможува да се намали лажните сигнали, кога ПИР движење се спроведува, тоа ќе испрати аларм известувања на вашиот паметен телефон и за рекордно кратко видео.Главната контрола чип : Huawei Hi Silicon Hi3518 EV200 Sensor делови за 1 милион high-definition COMS сензор 1 / 2.7 PS5230 Lens Целосна 2 G2 P Ултра Широк Агол Lens Angle на гледање : 92 degrees Video стриминг 1920 * 1080 / 15fps 1920 * 1080 / 15fps CMOS перформанси Поддржува автоматски баланс на белата боја, автоматски се здобијат со контрола, автоматско осветлување compensation System Лајт OSStandby време 4 часа на ден, нема потреба да се charge Day и ноќ conversion Infrared растојание 850nm инфраред, ефективна растојание 5m Motion откривање поддршка ПИР detection Audio аудио стандарди за кодирање AAC и Г. 726 Audio влез / излез -38d B микрофон / изградена во 1 speaker Recording управување со Снимањето на владата Прирачник за снимање, аларм recording Network 4 G LTEWireless LTE безжична комуникација module Alarm Пасивни човековите инфраред откривање support Two-начин спогодба за поддршка на full duplex реално време call Panoramic display mode Симулирани 3 D и автоматско cruise Voice телефонски повик support Remote будење support Motion откривање буди PIRMobile клиентот Ubell, ios10.0, android5.0 и above System Барања Моќ Соларен Панел + USB Charging Working температура -10 ℃ ~ + 50 ℃Оперативни влажност ≤80% RH.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди