.

.

New
PolyShoK Mouthguard Материјал, 5 x 5, 4mm, Морнарица

PolyShoK Mouthguard Материјал, 5 x 5, 4mm, Морнарица

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Комерцијален мешавина на пластични специјално дизајниран за да се создаде подобро атлетик mouthguards.Тоа има уникатни својства да се биде во можност да формира на устата при ниски температури.Резултатот е мека, удобно mouthguard дека апсорбира повеќе деструктивна сила од други спортски mouthguards со пренесување на помалку сила на забите и вилицата.Оптимална материјал за сопствени атлетик mouthguards.Formable на ниски температури и да е помек и поудобно да се носат во устата.Може да биде мулти-ламинирани со користење на вакуум притисок за да се постигне саканата дебелина.Како високо влијание полимер, Poly Shok TM дава повеќе шок апсорпција од било која друга слична материјал во употреба денес. 85% повеќе енергија absorbency од нашите водечки конкурент и над 150% повеќе енергија absorbency дека Етил Винил Ацетат (ЕВА).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди